Divi 4.23.1 - en to sr translation catalogue (1149 entries)

en:  Enable canonical URL's
sr: Aktiviraj kanonske URL's

en:  Enable custom title
sr: Aktiviraj prilagođeni naslov

en:  Enable meta description
sr: Aktivirajte opis meta oznake

en:  Enable meta keywords
sr: Aktiviraj meta ključne reči

en: %1$s Columns
sr: %1$s Kolone

en: %1$s could not be displayed.
sr: Није могуће приказати %1$s.

en: %d Item
sr: %d предмет

en: %d Items
sr: %d предметов

en: %d Layout
sr: %d распоред

en: %d Layout Pack
sr: %d пакет распореда

en: %d Layout Packs
sr: %d пакета распореда

en: %d Layouts
sr: %d распореда

en: %d Module
sr: %d модул

en: %d Modules
sr: %d модула

en: %d Page
sr: %d страница

en: %d Pages
sr: %d страница

en: %d Reviews
sr: %d рецензија

en: %d Row
sr: %d ред

en: %d Rows
sr: %d редова

en: %d Sales
sr: %d продаја

en: %d Section
sr: %d одељак

en: %d Sections
sr: %d секције

en: %d Total Layouts
sr: Укупно %d распореда

en: %s Name
sr: Име %s

en: %s Theme Options
sr: %s opcije teme

en: &laquo; Older Entries
sr: &laquo; Stariji unosi

en: + Add One More Tab
sr: + Dodaj još jednu karticu

en: 0 Comments
sr: 0 Komentara

en: 0 comments
sr: 0 Komentara

en: 1 Column
sr: Jedna kolona

en: 1 Comment
sr: 1 Komentar

en: 1 comment
sr: 1 Komentar

en: 3D Render
sr: 3Д Рендер

en: 404 Not Found
sr: 404 Nije pronađen

en: <div class="updated"><p>This is a fresh installation of %1$s theme. Don't forget to go to <a href="%2$s">ePanel</a> to set it up. This message will disappear once you have clicked the Save button within the <a href="%2$s">theme's options page</a>.</p></div>
sr: <div class="updated"><p>Ovo je nova instalacija %1$s teme. Ne zaboravite da odete na <a href="%2$s">ePanel</a> da biste izvršili postavku. Ova poruka će nestati onda kada budete kliknuli dugme za čuvanje u okviru <a href="%2$s">stranice za opcije teme</a>.</p></div>

en: <em>Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key into the Updates Tab in your theme and plugin settings. To locate your API Key, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank">log in</a> to your Elegant Themes account and navigate to the <strong>Account > API Key</strong> page. <a href="https://www.elegantthemes.com/documentation/divi/update-divi/" target="_blank">Learn more here</a></em>. If you still get this message, please make sure that your Username and API Key have been entered correctly
sr: <em>Пре него што будете могли да примате ажурирања производа, прво морате да потврдите аутентичност претплате на Elegant Themes. Да бисте то урадили, потребно је да унесете и своје корисничко име Elegant Themes и свој Elegant Themes API кључ Елегант Тхемес у картицу Ажурирања у подешавањима теме и додатка. Да бисте лоцирали свој АПИ кључ, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank">пријавите се</a> на свој налог Elegant Themes и идите на страницу <strong>Налог > АПИ кључ</strong>. <a href="https://www.elegantthemes.com/documentation/divi/update-divi/" target="_blank">Сазнајте више овде</a></em>. Ако и даље добијате ову поруку, уверите се да су ваше корисничко име и АПИ кључ исправно унети

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
sr: <span class="meta-nav">&larr;</span> Stariji komentari

en: AI Unlimited
sr: АИ Унлимитед

en: API Key
sr: API ključ

en: About
sr: О томе

en: About %s seconds remaining
sr: Преостало је око %s секунди

en: About Me
sr: O meni

en: Abstract Art
sr: Апстрактна уметност

en: Access Your %s From Any Website
sr: Приступите свом %s са било које веб локације

en: Active Link Color
sr: Boja aktivne veze

en: Active Primary Menu Link Color
sr: Aktivno Primarna Meni Boja veze

en: Add Author Bio
sr: Dodaj biografiju autora

en: Add Button Icon
sr: Dodaj ikonu tastera

en: Add ET Box
sr: Додајте ET кутију

en: Add ET Button
sr: Додај дугме ET

en: Add ET Learn more block
sr: Додај блок ET Сазнајте више

en: Add ET Tabs
sr: Додај ET картице

en: Add From Library
sr: Додај из библиотеке

en: Add New Category
sr: Додајте нову категорију

en: Add New Cloud Category
sr: Додајте нову категорију облака

en: Add New Cloud Tag
sr: Додајте нову ознаку у облаку

en: Add New Layout
sr: Додај нови изглед

en: Add New Pack
sr: Додај нови пакет

en: Add New Tag
sr: Додај нову ознаку

en: Add New Theme Options
sr: Додајте нове опције теме

en: Add Theme Options
sr: Додај опције теме

en: Add To Categories
sr: Додај у категорије

en: Add To Divi Cloud
sr: Додај у Divi Cloud

en: Add To Favorites
sr: Додај у фаворите

en: Add To Tags
sr: Додај у ознаке

en: Add a Tooltip Text
sr: Dodajte tekst opisa alatke

en: Add code to the < body > (good for tracking codes such as google analytics)
sr: Dodaj kod < body > (dobro je za praćenje kodova kao što je Google Analytics)

en: Add code to the < head > of your blog
sr: Dodaj kod < head > vašeg bloga

en: Add code to the bottom of your posts, before the comments
sr: Dodajte kod pri dnu vaših objava, pre komentara

en: Add code to the top of your posts
sr: Dodajte kod  na vrh vaših objava

en: Added Context
sr: Додати контекст

en: Adsense Code
sr: Adsense šifra

en: Advanced Settings
sr: Напредна подешавања

en: Advertisement
sr: Oglas

en: Agency About Page
sr: Страница о агенцији

en: Agency Blog Page
sr: Блог страница Агенције

en: Agency Contact Page
sr: Контакт страница за агенцију

en: Agency Home Page
sr: Почетна страница агенције

en: Agency Landing Page
sr: Одредишна страница агенције

en: Agency Portfolio Page
sr: Страница портфолија агенције

en: Agency Pricing Page
sr: Страница са ценама агенције

en: All
sr: Све

en: All Divi users can store up to %s items to their Divi Cloud for free. To save more items to your cloud and unlock unlimited storage, upgrade your Divi Cloud membership today. If you build Divi websites for a living, Divi Cloud is an awesome add-on and an amazing time saver. You are going to love it!
sr: Сви Divi корисници могу бесплатно да складиште до %s ставки у свој Divi Cloud. Да бисте сачували више ставки у свом облаку и откључали неограничено складиште, надоградите своје Divi Cloud чланство данас. Ако правите Divi веб локације за живот, Divi Cloud је одличан додатак и невероватна уштеда времена. Свидеће вам се!

en: All Theme Options
sr: Све опције теме

en: Alt
sr: Alternativni tekst

en: Anime
sr: Аниме

en: Any code you place here will appear in body section of all pages of your blog. This is usefull if you need to input a tracking pixel for a state counter such as Google Analytics.
sr: Svaki kod koji smestite ovde će biti prikazan u  sekciji sadržaja na svim stranicama vašeg bloga.  Ovo je korisno ukoliko treba da unesete piksel za praćenje, za brojač stanja kao što je Google Analytics.

en: Any code you place here will appear in the head section of every page of your blog. This is useful when you need to add javascript or css to all pages.
sr: Svaki kod koji postavite ovde će se pojaviti u glavnoj sekciji svake stranice vašeg bloga. Ovo može biti od koristi kada želite da dodate JavaScript ili CSS svim stranicama.

en: Any code you place here will be placed at the bottom of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
sr: Сваки код који овде поставите биће постављен на дно свих појединачних порука. Ово је корисно ако желите да интегришете ствари као што су везе за социјално означавање.

en: Any code you place here will be placed at the top of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
sr: Svaki kod koji smestite ovde će biti prikazan na vrhu svih objava. Ovo je od koristi ako želite da integrišete stvari poput društvenih veza za obeležavanje.

[ctx: Apply layout to the page]
en: Use This Layout
sr: Користите овај распоред

en: Archives
sr: Arhiva

en: Are You Sure?
sr: Да ли сте сигурни?

en: Aspect Ratio
sr: Аспецт Ратио

en: At Least
sr: Барем

en: Authentication
sr: Аутентикација

en: Authentication Required
sr: Провера идентитета потребна

en: Author
sr: Autor

en: Author Image URL
sr: Slika autora URL

en: Auto
sr: Automatski

en: Auto Speed
sr: Automatska brzina

en: Automattic slider speed (works only if Auto is set to yes)
sr: Automatska brzina klizača (radi jedino ako je izabrano automatsko odabiranje)

en: Back To Top Button
sr: Taster za povratak na vrh

en: Background
sr: Pozadina

en: Background Color
sr: Boja pozadine

en: Background Image
sr: Slika pozadine

en: Background Position
sr: Pozicija pozadine

en: Background Repeat
sr: Ponavljanje pozadine

en: Banner
sr: Reklamni natpis

en: Before you can download Premade Layouts from the %1$s Library you must authenticate your %2$s subscription.
sr: Пре него што можете да преузмете унапред припремљене распореде из библиотеке %1$s, морате да потврдите аутентичност своје претплате на %2$s.

en: Before you can generate Text using the Divi AI you must authenticate your Elegant Themes subscription.
sr: Пре него што будете могли да генеришете текст помоћу Divi АИ, морате да потврдите аутентичност ваше претплате Elegant Themes.

en: Blog Post
sr: Блог пост

en: Blog Style Mode
sr: Režim stila bloga

en: Body Font
sr: Font tela teksta

en: Body Font Style
sr: 446 Stil fonta teksta u telu

en: Body Line Height
sr: Razmak linija u glavnom sadržaju

en: Body Link Color
sr: Boja veza teksta u telu

en: Body Text Color
sr: Boja teksta u glavnom sadržaju

en: Body Text Size
sr: Veličina teksta tela

en: Body/Link Line Height
sr: Telo teksta/Visina linije veze

en: Body/Link Text Size
sr: Telo teksta/Veličina teksta veze

en: Bold
sr: Podebljano

en: Border Color
sr: Boja ivice

en: Border Radius
sr: Radijus ivice

en: Border Width
sr: Širina ivice

en: Bottom
sr: Na dno

en: Bottom Bar
sr: Donja traka

en: Bottom to Top
sr: Od dna ka vrhu

[ctx: Business]
en: Agency
sr: Агенција

[ctx: Business]
en: Consultant
sr: Консултант

en: Button
sr: Дугме

en: Button Font Style
sr: Stil fonta tastera

en: Buttons
sr: Tasteri

en: Buttons Font
sr: Font tastera

en: Buttons Hover Style
sr: Stil tastera pri zadržavanju pokazivača iznad

en: Buttons Style
sr: Stil tastera

en: Buy
sr: Купи

en: By %s
sr: Аутор %s

en: By Elegant Themes
sr: Би Elegant Themes

en: By The Community
sr: Би Тхе Цоммунити

en: By default comments are not placed on pages, however, if you would like to allow people to comment on your pages simply enable this option.
sr: Po podrazumevanim podešavanjima komentari nisu postavljeni na stranicama, međutim, ako biste želeli da dozvolite ljudima da komentarišu na vašim stranicama, jednostavno aktivirajte ovu opciju.

en: By default pages are sorted by name. However if you would rather have them sorted by ID you can adjust this setting.
sr: Po podrazumevanom podešavanju, stranice su sortirane po imenu. Međutim, ako biste radije da budu sortirane po ID možete korigovati ovo podešavanje.

en: By default the navigation bar stays on top of the screen at all times. We suggest to disable this option, if you need to use a logo taller than the default one.
sr: Po podrazumevanim podešavanjima navigaciona traka ostaje pri vrhu ekrana u svakom trenutku. Savetujemo da isključite ovu opciju ako treba da koristite veliku sliku logotipa.

en: By default the theme creates a Home link that, when clicked, leads back to your blog's homepage. If, however, you are using a static homepage and have already created a page called Home to use, this will result in a duplicate link. In this case you should disable this feature to remove the link.
sr: Po podrazumevanom podešavanju, tema stvara vezu ka matičnoj stranici, koja kada se klikne, vodi nazad ka matičnoj stranici vašeg bloga. Međutim, ako koristite statičnu matičnu stranicu i ako ste već kreirali stranicu koja se zove “Home to use”, iz toga će proisteći duplirana veza. U ovom slučaju treba da deaktivirate ovu funkciju da biste uklonili vezu.

en: By default the theme creates post titles based on the title of your post and your blog name. If you would like to make your meta title different than your actual post title you can define a custom title for each post using custom fields. This option must be enabled for custom titles to work, and you must choose a custom field name for your title below.
sr: Po podrazumevanoj vrednosti tema stvara naslove objava zasnovane na naslovu vaše objave i imena vašeg bloga. Ako biste želeli da učinite vaš meta naslov drugačijim od vašeg aktuelnog naslova objave, možete definisati  prilagođeni naslov za svaku objavu koristeći prilagođena polja. Da bi funkcionisala, ova opcija mora biti aktivirana za prilagođene naslove, i morate izabrati prilagođen naziv polja za vaš naslov ispod.

en: By default the theme does not add keywords to your header. Most search engines don't use keywords to rank your site anymore, but some people define them anyway just in case. If you want to add meta keywords to your header then enable this option and fill in the custom keywords field below.
sr: Po podrazumevanim podešavanjima tema ne dodaje ključne reči vašem zaglavlju stranice. Većina pretraživača više ne koristi ključne reči da bi rangirali vašu lokaciju, ali ih neki ljudi ipak za svaki slučaj određuju. Ako želite da dodate meta ključne reči vašem zaglavlju onda aktivirajte ovu opciju i popunite prilagođeno polje ključnih reči.

en: By default the theme truncates your posts on index/homepages automatically to create post previews. If you would rather show your posts in full on index pages like a traditional blog then you can activate this feature.
sr: Po podrazumevanim podešavanjima tema automatski skraćuje odlomke iz vaših objava da bi stvorila preglede objava. Ako biste radije prikazali vaše objave u celosti kao tradicionalni blog, onda možete aktivirati ovu funkciju.

en: By default the theme uses a combination of your blog name and your blog description, as defined when you created your blog, to create your homepage titles. However if you want to create a custom title then simply enable this option and fill in the custom title field below.
sr: Po podrazumevanim podešavanjima, da bi stvorila naslove vaše matične stranice, tema koristi kombinaciju imena vašeg bloga i opisa vašeg bloga, koji su definisani kada ste kreirali vaš blog. Međutim, ako želite da kreirate prilagođeni naslov, onda jednostavno aktivirajte ovu opciju i popunite ispod polje za prilagođeni naslov.

en: By default the theme uses your blog description, as defined when you created your blog, to fill in the meta description field. If you would like to use a different description then enable this option and fill in the custom description field below.
sr: Po podrazumevanim podešavanjima, tema koristi vaš opis bloga, koji je definisan kada ste napravili vaš blog, da bi popunila polje meta opisa. Ako biste želeli da koristite drugačiji opis, onda aktivirajte ovu opciju i popunite ispod polje prilagođenog opisa.

en: By default thumbnail images are created using custom fields. However, if you would rather use the images that are already in your post for your thumbnail (and bypass using custom fields) you can activate this option. Once activated thumbnail images will be generated automatically using the first image in your post. The image must be hosted on your own server.
sr: Подразумевано, сличице се креирају помоћу прилагођених поља. Међутим, ако бисте радије користили слике које су већ у вашем посту за своју сличицу (и заобићи користећи прилагођена поља), можете активирати ову опцију. Једном активиране сличице ће се аутоматски генерисати користећи прву слику у вашем посту. Слика мора бити смештена на вашем серверу.

en: By default thumbnails are not placed on pages (they are only used on posts). However, if you want to use thumbnails on pages you can! Just enable this option.
sr: Po podrazumevanoj vrednosti sličice nisu postavljene na stranicama (koriste se samo na objavama). Međutim, ako želite da sličice koristite na stranicama možete! Samo aktivirajte ovu opciju.

en: By default thumbnails are placed at the beginning of your post on single post pages. If you would like to remove this initial thumbnail image to avoid repetition simply disable this option.
sr: Po fabričkim podešavanjima sličice su postavljene na početku vaše poruke na stranicama sa jednom porukom. Ako biste želeli da uklonite ovu inicijalnu sličicu da biste izbegli ponavljanje jednostavno deaktivirajte ovu opciju.

en: CSS No Selector
sr: CSS без селектора

en: CSS Snippet
sr: CSS Сниппет

en: Cancel
sr: Поништити, отказати

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URLs all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treated individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
sr: Kanonizacija pomaže da se spreči indeksiranje dupliranog sadržaja od strane pretraživača, i kao rezultat, može pomoći da se spreči kazna zbog dupliranog sadržaja i degradacija ranga stranice. Neke stranice mogu imati drugačije URLs, koji svi vode ka istom mestu. Na primer, domain.com, domain.com/index.htmli www.domain.com su sve različite URLs adrese koje vode ka vašoj početnoj stranici. Iz perspektive pretraživača ove duplirane URLs adrese, što se takođe često dešava usled prilagođenih trajnih veza, mogu biti tretirane individualno umesto kao jedna destinacija. Definisanje kanonske URL adrese govori pretraživaču koju URL adresu biste želeli da zvanično koristite. Tema zasniva svoje kanonske URLs adrese sa vaših veza i sa imena domena koje je definisano u podešavanjima kartice wp-admin.

en: Caption
sr: Natpis

en: Caption goes here
sr: Natpis ide ovde

en: Caption title goes here
sr: Natpis naslova ide ovde

en: Cartoon
sr: Цртани филм

en: Categories
sr: Kategorije

en: Category
sr: Категорија

en: Center
sr: Centar

en: Centered
sr: Centrirano

en: Centered Inline Logo
sr: Centrirani umetnuti logotip

en: Change Image Style
sr: Промените стил слике

en: Change Tone
sr: Промените тон

en: Characters
sr: ликови

en: Check this box if you want to display meta descriptions on category/archive pages. The description is based off the category description you choose when creating/edit your category in wp-admin.
sr: Potvrdite izbor u ovom polju ako želite da se prikažu meta opisi na stranicama kategorija/arhiva. Opis je zasnovan  na opisu kategorije koju ste izabrali tokom kreiranja/uređivanja vaše kategorije u wp-admin.

en: Choose File
sr: Одаберите датотеку

en: Choose Library
sr: Изаберите Библиотека

en: Choose Style
sr: Изаберите Стил

en: Choose Type
sr: Изаберите Тип

en: Choose an Image
sr: Izaberite sliku

en: Choose button color
sr: Izaberi boju tastera

en: Choose button type
sr: Izaberi tip tastera

en: Choose the aspect ratio that will be used for the generated image.
sr: Одаберите однос ширине и висине који ће се користити за генерисану слику.

en: Choose title autogeneration method
sr: Izaberi postupak generisanja naslova

en: Choose what style of image you would like to create. Or, select none and describe the style of image in your prompt.
sr: Изаберите који стил слике желите да креирате. Или, изаберите ниједну и опишите стил слике у свом упиту.

en: Choose which items to display in the post info section
sr: Одаберите које ставке желите да прикажете у одељку са информацијама о објави

en: Choose yes if you want for automatic slider animation
sr: Izaberite da ako želite da aktivirate automatsku animaciju klizača

[ctx: Classes Page (Fitness, Training, etc)]
en: Classes
sr: класе

en: Click here to learn more
sr: Kliknite ovde da biste saznali više

en: Close
sr: Близу

en: Close Modal
sr: Затвори Модал

en: Cloud
sr: Цлоуд

en: Code
sr: Код

en: Code Integration
sr: Integracija koda

en: Code Snippet
sr: Исечак кода

en: Code Snippets Library
sr: Библиотека исечака кода

en: Code With AI
sr: Код са АИ

en: Coffee Shop
sr: Кафић

en: Coffee Shop About Page
sr: Страница о кафеу

en: Coffee Shop Blog Page
sr: Страница блога Цоффее Схопа

en: Coffee Shop Contact Page
sr: Страница за контакт са кафићем

en: Coffee Shop Footer Page
sr: Страница у подножју кафића

en: Coffee Shop Guide Page
sr: Страница водича за кафиће

en: Coffee Shop Home Page
sr: Почетна страница кафића

en: Coffee Shop Landing Page
sr: Одредишна страница кафића

en: Coffee Shop Menu Page
sr: Страница менија кафића

en: Coffee Shop Shop Page
sr: Страница кафића

en: Color
sr: Boja

en: Color Pickers Default Palette
sr: Podrazumevajuća paleta birača boja

en: Color Schemes
sr: Šeme boja

en: Column Layout
sr: Raspored kolona

en: Comic Book
sr: Стрип

en: Comments
sr: Komentari

en: Community
sr: Заједница

en: Complete your purchase using the pop-up to upgrade Divi Cloud.
sr: Завршите куповину помоћу искачућег прозора да бисте надоградили Divi Cloud.

en: Concept Art
sr: Концептна уметност

en: Content
sr: Sadržaj

en: Content Length
sr: Цонтент Ленгтх

en: Content Results
sr: Резултати садржаја

en: Content Type
sr: Тип садржаја

en: Content goes here
sr: Sadržaj ide ovde

en: Content text or html
sr: Sadržaj teksta ili HTML

en: Convert Module To Row
sr: Претвори модул у ред

en: Convert Module To Section
sr: Претвори модул у одељак

en: Convert Row To Section
sr: Претвори ред у одељак

en: Copy
sr: Копирај

en: Copy To
sr: Копирај у

en: Copy To Divi Cloud
sr: Копирај у Divi Cloud

en: Copy To Library
sr: Копирај у библиотеку

en: Copywriter
sr: Цопивритер

en: Copywriter About Page
sr: Цопивритер О страници

en: Copywriter Blog Page
sr: Страница блога Цопивритер

en: Copywriter Contact Page
sr: Контакт страница за копирајтер

en: Copywriter FAQ Page
sr: Страница са честим питањима за копирајтер

en: Copywriter Home Page
sr: Цопивритер Почетна страница

en: Copywriter Landing Page
sr: Одредишна страница за копирајтер

en: Copywriter Portfolio Page
sr: Портфолио страница за копирајтер

en: Copywriter Pricing Page
sr: Страница са ценама за копирајтер

en: Copywriter Services Page
sr: Страница услуге копирајтера

en: Create New Category/Categories
sr: Креирајте нову категорију/категорије

en: Create New Tag(s)
sr: Направите нове ознаке

en: Create New Tag/Tags
sr: Креирајте нову ознаку/ознаке

en: Creative
sr: Креативно

en: Critical CSS
sr: Критички CSS

en: Critical CSS greatly improves website load times and Google PageSpeed scores by deferring non-critical styles and eliminating render-blocking CSS requests.
sr: Критични CSS у великој мери побољшава време учитавања веб локације и Google PageSpeed резултате тако што одлаже некритичне стилове и елиминише CSS захтеве који блокирају рендеровање.

en: Critical Threshold Height
sr: Висина критичног прага

en: Current Color
sr: Цуррент Цолор

en: Currently viewing archives from %1$s
sr: Trenutno gledate arhivu %1$s

en: Custom CSS
sr: Prilagođeni CSS

en: Custom Size
sr: Цустом Сизе

en: Custom field Name to be used for description
sr: Naziv prilagođenog polja koji će se koristiti za opis

en: Custom field Name to be used for keywords
sr: Naziv prilagođenog polja koji će se koristiti za ključne reči

en: Custom field Name to be used for title
sr: Naziv prilagođenog polja koje će se koristiti kao naslov

en: Dark
sr: Tamno

en: Dashed
sr: Isprekidana ivica

en: Date
sr: Datum

en: Date format
sr: Format datuma

en: Default
sr: Podrazumevana vrednost

en: Defer Additional Third Party Scripts
sr: Одложите додатне скрипте треће стране

en: Defer Gutenberg Block CSS
sr: Одложите Gutenberg Блоцк CSS

en: Defer jQuery And jQuery Migrate
sr: Одложите jQuery и jQuery Migrate

en: Define a character to separate BlogName and Post title
sr: Definišite karakter da biste odvojili naziv veb lokacije i naslov objave

en: Define how much influence your reference image has over the generated image. The less influence you give to the reference image, the more impact your image description will have.
sr: Дефинишите колики утицај ваша референтна слика има на генерисану слику. Што мање утицаја дате референтној слици, то ће више утицаја имати опис ваше слике.

en: Define the default color palette for color pickers in the Divi Builder.
sr: Дефинишите подразумевану палету боја за бираче боја у Divi Builder-у.

en: Delete
sr: Избриши

en: Delete Permanently
sr: Избриши трајно

en: Delete Selected Items
sr: Избришите изабране ставке

en: Demo
sr: Демо

en: Design Agency
sr: Агенција за дизајн

en: Design Agency About Page
sr: Десигн Агенци Абоут Паге

en: Design Agency Blog Page
sr: Блог страница дизајнерске агенције

en: Design Agency Case Study Page
sr: Страница студије случаја агенције за дизајн

en: Design Agency Contact Page
sr: Контакт страна дизајнерске агенције

en: Design Agency Home Page
sr: Почетна страница дизајнерске агенције

en: Design Agency Landing Page
sr: Одредишна страница агенције за дизајн

en: Design Agency Portfolio Page
sr: Портфолио агенције за дизајн

en: Design Agency Project Page 1
sr: Пројекат Агенције за дизајн Страна 1

en: Design Agency Project Page 2
sr: Пројекат Агенције за дизајн Страна 2

en: Designed by %1$s | Powered by %2$s
sr: Dizajnirao %1$s | Omogućio %2$s

en: Digital Painting
sr: Дигитално сликарство

en: Digital Payments
sr: Дигитална плаћања

en: Digital Payments About Page
sr: Страница о дигиталним плаћањима

en: Digital Payments Blog Page
sr: Страница блога о дигиталним плаћањима

en: Digital Payments Contact Page
sr: Контакт страница за дигитална плаћања

en: Digital Payments Features Page
sr: Страница са функцијама дигиталног плаћања

en: Digital Payments Home Page
sr: Почетна страница за дигитална плаћања

en: Digital Payments Landing Page
sr: Одредишна страница за дигитална плаћања

en: Digital Payments Pricing Page
sr: Страница са ценама за дигитална плаћања

en: Digital Payments Sign-Up Page
sr: Страница за регистрацију за дигитална плаћања

en: Disable Footer Credits
sr: Onemogući kredite podnožja stranice

en: Disable Translations
sr: Deaktiviraj prevode

en: Disable WordPress Emojis
sr: Онемогућите WordPress емоџије

en: Disable this option to remove the Google Fonts from your Divi Builder Pages.
sr: Онемогућите ову опцију да бисте уклонили Google Fonts са својих Divi Builder страница.

en: Disable this option to remove the Google Maps API script from your Divi Builder Pages. This may improve compatibility with third party plugins that also enqueue this script. Please Note: Modules that rely on the Google Maps API in order to function properly, such as the Maps and Fullwidth Maps Modules, will still be available but will not function while this option is disabled (unless you manually add Google Maps API script).
sr: Онемогућите ову опцију да бисте уклонили скрипту Google Maps API са својих Divi Builder страница. Ово може побољшати компатибилност са додацима треће стране који такође стављају ову скрипту у ред. Имајте на уму: Модули који се ослањају на Google Maps API да би исправно функционисали, као што су модули за мапе и мапе пуне ширине, и даље ће бити доступни, али неће функционисати док је ова опција онемогућена (осим ако ручно не додате скрипту Google Maps API).

en: Disable top tier dropdown menu links
sr: Deaktiviraj najviši nivo veza padajućeg menija

en: Disable translations if you don't want to display translated theme strings on your site.
sr: Deaktivirajte prevode ako ne želite da prikažete prevedene tematske niske na vašoj veb lokaciji.

en: Disabled
sr: Deaktiviraj

en: Disabling this option will remove the body code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
sr: Deaktiviranje ove opcije će ukloniti kod tela ispod sa vašeg bloga. Ovo vam omogućava da uklonite kod u isto vreme čuvajući ga  za kasniju  upotrebu.

en: Disabling this option will remove the header code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
sr: Deaktiviranje ove opcije će ukloniti sa vašeg bloga kod zaglavlja ispod. Ovo vam omogućava da uklonite kod u isto vreme čuvajući ga za kasniju upotrebu.

en: Disabling this option will remove the single bottom code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
sr: Deaktiviranje ove opcije će ukloniti pojedinačni donji kod ispod sa vašeg bloga. Ovo  vam omogućava da uklonite kod u isto vreme ga čuvajući za kasniju upotrebu.

en: Disabling this option will remove the single top code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
sr: Deaktiviranje ove opcije će ukloniti pojedinačni gornji kod ispod sa vašeg bloga. Ovo  vam omogućava da uklonite kod u isto vreme ga čuvajući za kasniju upotrebu.

en: Display Home link
sr: Prikaži vezu matične stranice

en: Displays About Me Information
sr: Prikaži informacije o meni

en: Displays Adsense Ads
sr: Prikaži Adsense oglase

en: Displays Advertisements
sr: Prikaži oglase

en: Divi AI Server is too busy right now. Please try again in a few minutes.
sr: Divi АИ сервер је тренутно превише заузет. Молим покушајте поново за неколико минута.

en: Divi AI is finalizing your images! Please stand by.
sr: Divi АИ финализује ваше слике! Молимо сачекајте.

en: Divi Cloud Categories
sr: Divi Cloud Категорије

en: Divi Cloud Tags
sr: Divi Cloud Тагс

en: Divi Customizer Settings
sr: Podešavanja Divi programa za prilagođavanje

en: Divi Library
sr: Divi biblioteka

[ctx: Divi Library]
en: %s Library
sr: %s библиотека

[ctx: Divi Library]
en: View Mode
sr: Виев Моде

[ctx: Divi Library Global Module]
en: Global
sr: Глобал

[ctx: Divi Library Item Type]
en: Layout
sr: Лаиоут

[ctx: Divi Library Item Type]
en: Module
sr: Модул

[ctx: Divi Library Layout Type]
en: Row
sr: Ред

[ctx: Divi Library Layout Type]
en: Section
sr: Секција

en: Divi Library Snippet Name
sr: Назив фрагмента Divi библиотеке

[ctx: Divi Library Title]
en: Layout Details
sr: Лаиоут Детаилс

[ctx: Divi Library View Mode]
en: Grid View
sr: Поглед мрежа

[ctx: Divi Library View Mode]
en: List View
sr: Лист Виев

[ctx: Divi Library View Mode]
en: Tag View
sr: Таг Виев

[ctx: Divi Library View Mode (Layout Pack)]
en: Pack View
sr: Пацк Виев

en: Divi Page Settings
sr: Podešavanja Divi stranice

en: Do you want to move selected items to your trash?
sr: Да ли желите да преместите изабране ставке у смеће?

en: Do you want to permanently delete all the items in your trash? This action cannot be undone and the items cannot be recovered.
sr: Да ли желите да трајно избришете све ставке у смећу? Ова радња се не може опозвати и ставке се не могу опоравити.

[ctx: Documentation Page]
en: Documentation
sr: Документација

en: Dot Navigation
sr: Dot navigacija

en: Dotted
sr: Tačkasta ivica

en: Double
sr: Dvostruka ivica

en: Download Backup Before Importing
sr: Преузмите резервну копију пре увоза

en: Download More Layouts From The Marketplace
sr: Преузмите још распореда са Маркетплаце-а

en: Drawing
sr: Цртање

en: Dropdown Menu Animation
sr: Animacija padajućeg menija

en: Dropdown Menu Background Color
sr: Boja pozadine padajućeg menija

en: Dropdown Menu Line Color
sr: Boja linije padajućeg menija

en: Dropdown Menu Text Color
sr: Boja teksta padajućeg menija

en: Duplicate
sr: Дупликат

en: Duplicate Global Item To Cloud
sr: Дупликат глобалне ставке у облак

en: Duplicate Locally
sr: Дуплирајте локално

en: Dynamic CSS
sr: Динамиц CSS

en: Dynamic CSS greatly reduces CSS file size by dynamically generating only the assets necessary for the features and modules you use. This eliminates all file bloat and greatly improves load times.
sr: Динамички CSS у великој мери смањује величину CSS датотеке тако што динамички генерише само средства неопходна за функције и модуле које користите. Ово елиминише сву надуваност датотека и значајно побољшава време учитавања.

en: Dynamic Icons
sr: Динамиц Ицонс

en: Dynamic JavaScript Libraries
sr: Динамичке JavaScript библиотеке

en: Dynamic Module Framework
sr: Оквир динамичког модула

en: ET About Me Widget
sr: ET О мени Видгет

en: ET Adsense Widget
sr: ET Адсенсе виџет

en: ET Advertisement
sr: ET Адвертисемент

en: Edit
sr: Уредити

en: Edit Footer Credits
sr: Izmeni kredite podnožja stranice

en: Edit Tags & Categories
sr: Уредите ознаке и категорије

en: Edit Theme Options
sr: Уреди опције теме

en: Edit With Divi
sr: Уреди са Divi

en: Effect
sr: Efekat

en: Elegant Themes Account
sr: Elegant Themes Аццоунт

en: Email
sr: E-adresa

en: Empty Trash
sr: Испразни смеће

en: Enable Boxed Layout
sr: Aktiviraj uokvireni raspored

en: Enable Divi Cloud
sr: Омогућите Divi Cloud

en: Enable Divi Gallery
sr: Aktiviraj Divi galeriju

en: Enable Responsive Images
sr: Омогући респонзивне слике

en: Enable Single Post 468x60 banner
sr: Aktiviraj pojedinačni objavni 468x60 reklamni natpis

en: Enable Vertical Navigation
sr: Aktiviraj vertikalnu navigaciju

en: Enable body code
sr: Aktiviraj < body > kod

en: Enable caching of Google Fonts and load them inline. This reduces render-blocking requests and improves page load times.
sr: Омогућите кеширање Google Fonts и учитајте их на линији. Ово смањује захтеве за блокирање приказивања и побољшава време учитавања странице.

en: Enable canonical URL's
sr: Aktiviraj kanonske URL's

en: Enable custom description
sr: Aktiviraj prilagođeni opis

en: Enable custom keywords
sr: Aktiviraj prilagođene ključne reči

en: Enable custom titles
sr: Aktiviraj prilagođene naslove

en: Enable header code
sr: Aktiviraj kod zaglavlja

en: Enable meta descriptions
sr: Aktiviraj meta opise

en: Enable single bottom code
sr: Aktiviraj pojedinačni donji kod

en: Enable single top code
sr: Aktiviraj pojedinačni gornji kod

en: Enable this if you want to replace the WordPress default gallery with the Divi-style gallery.
sr: Aktivirajte ovo ako želite da zamenite podrazumevanu WordPress galeriju sa Divi stilizovanom galerijom.

en: Enable this option to display Back To Top Button while scrolling
sr: Aktivirajte ovu opciju da bi se Taster za povratak na vrh prikazao tokom pomeranja

en: Enable this option to get responsive images size generated when uploading images and adding srcset attribute for images element.
sr: Омогућите ову опцију да бисте добили величину одговарајуће слике која се генерише приликом преношења слика и додавања срцсет атрибута за елемент слике.

en: Enable this option to get the smooth scrolling effect with mouse wheel
sr: Aktivirajte ovu opciju da biste dobili efekat glatkog pomeranja kod točkića na mišu

en: Enable this option to show thumbnails on Index Pages.
sr: Aktivirajte ovu opciju da bi se prikazale sličice na indeks stranicama

en: Enable this to allow the Divi Framework to only load the modules that are used on the page, and process the logic for the features in use.
sr: Омогућите ово да бисте омогућили Divi Фрамеворк-у да учита само модуле који се користе на страници и да обради логику за функције које се користе.

en: Enabled
sr: Aktiviraj

en: Enabling this option will display a 468x60 banner ad on the bottom of your post pages below the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
sr: Aktiviranje ove opcije će prikazati 468x60 reklamni natpis pri dnu vaših objavnih stranica ispod sadržaja pojedinačne objave. Ako je aktivirana morate uneti sliku reklamnog natpisa i odredište URL ispod.

en: Enabling this option will lower the size of Google Fonts and improve load times, however it will limit Google Fonts support in some very old browsers. You can turn this off to increase support for older browsers at a slight cost to performance.
sr: Омогућавање ове опције ће смањити величину Google Fonts и побољшати време учитавања, али ће ограничити подршку за Google Fonts у неким веома старим прегледачима. Ово можете да искључите да бисте повећали подршку за старије прегледаче уз малу цену за перформансе.

en: Enqueue Google Maps Script
sr: Ставите у ред скрипте Google Maps

en: Enqueue jQuery Compatibility Script
sr: Ставите у ред jQuery скрипту компатибилности

en: Enter the URL of your Facebook Profile.
sr: Unesite URL vašeg Facebook profila.

en: Enter the URL of your Instagram Profile.
sr: Унесите URL свог Instagram профила.

en: Enter the URL of your RSS feed.
sr: Unesite URL vašeg RSS izvoda.

en: Enter the URL of your X Profile.
sr: Унесите URL свог Кс профила.

en: Enter your ET Account API Key.
sr: Унесите свој АПИ кључ ET налога.

en: Enter your ET Account Username.
sr: Унесите корисничко име вашег ET налога.

en: Error
sr: Грешка

[ctx: Event Details Page]
en: Details
sr: Детаљи

en: Exactly
sr: Баш тако

en: Exclude categories from the navigation bar
sr: Izuzmite kategorije iz navigacione trake

en: Exclude pages from the navigation bar
sr: Izuzmi stranice iz navigacione trake

en: Expand
sr: Razvij

en: Explore Other Modules With Tag
sr: Истражите друге модуле са ознаком

en: Explore Other Rows With Tag
sr: Истражите друге редове са ознаком

en: Explore Other Sections With Tag
sr: Истражите друге одељке са ознаком

en: Export
sr: Извоз

en: Export %s
sr: Извези %s

en: Export %s Name
sr: Извези име %s

en: Export Theme Options
sr: Опције извоза теме

en: Exporting your %s will create a JSON file that can be imported into a different area.
sr: Извозом вашег %s биће направљена JSON датотека која се може увести у другу област.

en: Facebook Profile Url
sr: Facebook profil URL

en: Fade
sr: Postepeno pojavljivanje i iščezavanje

en: Fade In
sr: Postepeno pojavljivanje

en: Failed to load your existing layouts. Please try again later.
sr: Учитавање постојећих изгледа није успело. Покушајте поново касније.

en: Farmers Market
sr: Пијаца

en: Farmers Market About Page
sr: Фармерс Маркет Абоут Паге

en: Farmers Market Blog Page
sr: Страница блога Фармерс Маркет

en: Farmers Market Contact Page
sr: Контакт страница Фармерс Маркет

en: Farmers Market Donate Page
sr: Страница за донације Фармерс Маркет

en: Farmers Market Events Page
sr: Страница догађаја на фармерској пијаци

en: Farmers Market Home Page
sr: Почетна страница Фармерс Маркет

en: Farmers Market Landing Page
sr: Одредишна страница Фармерс Маркет

en: Farmers Market Market Page
sr: Страница Фармерс Маркет Маркет

en: Fashion About Page
sr: Страница о моди

en: Fashion Blog Page
sr: Страница модног блога

en: Fashion Contact Page
sr: Модна контакт страница

en: Fashion Designer Page
sr: Страница модног дизајнера

en: Fashion Gallery Page
sr: Страница модне галерије

en: Fashion Home Page
sr: Модна почетна страница

en: Fashion Landing Page
sr: Фасхион Ландинг Паге

en: Fashion Shop Page
sr: Страница модне продавнице

en: Favorites
sr: Фаворитес

en: Filter
sr: Филтер

en: Find A Layout
sr: Пронађите распоред

en: Find A Module
sr: Пронађите модул

en: Find A Page
sr: Пронађите страницу

en: Find A Row
sr: Пронађите ред

en: Find A Section
sr: Пронађите одељак

en: Find More Layouts
sr: Пронађите још распореда

en: Fixed
sr: Fiksno

en: Fixed Menu Height
sr: Fiĸsni Visina

en: Fixed Navigation Bar
sr: Fiksirana navigaciona traka

en: Fixed Navigation Settings
sr: Fiksna podešavanja navigacije

en: Flip
sr: Preokreni

en: Florist
sr: Цвећара

en: Florist About Page
sr: Страница о цвећари

en: Florist Blog Page
sr: Страница блога цвећара

en: Florist Contact Page
sr: Страница за контакт цвећара

en: Florist Gallery Page
sr: Страница галерије цвећара

en: Florist Home Page
sr: Почетна страница цвећара

en: Florist Landing Page
sr: Одредишна страница цвећара

en: Florist Shop Page
sr: Страница цвећара

en: Folder
sr: Фолдер

en: Font Size
sr: Veličina fonta

en: Font Style
sr: Stil fonta

en: Footer
sr: Podnožje stranice

en: Footer Area
sr: Oblast podnožja

en: Footer Background Color
sr: Boja pozadine podnožja stranice

en: Footer Elements
sr: Elementi podnožja stranice

en: Footer Menu
sr: Meni podnožja stranice

en: Footer Menu Active Link Color
sr: Boja aktivne veze menija podnožja stranice

en: Footer Menu Background Color
sr: Boja pozadine menija podnožja stranice

en: Footer Menu Text Color
sr: Boja teksta menija podnožja stranice

en: Forgot your <a href="%1$s" target="_blank">Username</a> or <a href="%1$s" target="_blank">Password</a>?
sr: Заборавили сте <a href="%1$s" target="_blank">Корисничко име</a> или <a href="%1$s" target="_blank">Лозинка</a>?

en: Formal
sr: Формално

en: Free Divi Cloud Limit Reached
sr: Достигнуто је ограничење бесплатног Divi Cloud

en: Free Trial
sr: Бесплатна реклама

en: Freelancer
sr: Фрееланцер

en: Fullscreen
sr: Ceo ekran

en: Fullwidth
sr: Пуна ширина

en: Funny
sr: Смешно

en: General
sr: Opšta podešavanja

en: General Settings
sr: Opšta podešavanja

en: Generate
sr: Генериши

en: Generate Code
sr: Генеришите код

en: Generate Four More
sr: Генеришите још четири

en: Generate Image With AI
sr: Генеришите слику помоћу вештачке интелигенције

en: Generate More Like This One
sr: Генеришите више попут овог

en: Generate Prompt With AI
sr: Генеришите упит са АИ

en: Generate Text
sr: Генеришите текст

en: Generating
sr: Генерисање

en: Generating Images
sr: Генерисање слика

en: Generating Screenshot
sr: Генерисање снимка екрана

en: Get Unlimited Divi Cloud Storage
sr: Набавите неограничено складиште Divi Cloud

en: Get Unlimited Storage
sr: Набавите неограничено складиште

en: Give you content a unique spin by telling Divi AI what tone of voice to use.
sr: Дајте свом садржају јединствено окретање тако што ћете рећи Divi АИ који тон гласа да користите.

en: Global items
sr: Глобалне ставке

en: Global items cannot be added to your Divi Cloud. Would you like to save a non-global version to your Divi Cloud? The version on this website will remain a global instance
sr: Глобалне ставке се не могу додати у ваш Divi Cloud. Да ли желите да сачувате неглобалну верзију у свој Divi Cloud? Верзија на овој веб локацији ће остати глобална инстанца

en: Google API Key
sr: Google API кључ

en: Google Fonts Subsets
sr: Подскупови Google Fonts

en: Grab the first post image
sr: Ugrabi prvu sliku objave

en: Green
sr: Zelena

en: Groove
sr: Izdubljeno

en: Guide Me
sr: Води ме

en: HTML/JS Snippet
sr: ХТМЛ/ЈС исјечак

en: Header & Navigation
sr: Zaglavlje i navigacija

en: Header Elements
sr: Elementi zaglavlja

en: Header Font
sr: Font zaglavlja

en: Header Font Style
sr: Stil fonta zaglavlja

en: Header Format
sr: Format zaglavlja

en: Header Letter Spacing
sr: Razmak između slova zaglavlja

en: Header Line Height
sr: Visina linije zaglavlja

en: Header Style
sr: Stil zaglavlja

en: Header Text Color
sr: Boja teksta zaglavlja

en: Header Text Size
sr: Veličina teksta zaglavlja

en: Height
sr: Висина

en: Help
sr: Pomoć

en: Here you can add custom css to override or extend default styles.
sr: Ovde možete dodati prilagođeni CSS da biste izmenili ili proširili podrazumevane stilove.

en: Here you can change which character separates your blog title and index page name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
sr: Ovde možete promeniti karakter koji odvaja vaš naslov bloga i naziv indeks stranice kada koristite automatski generisane naslove objava. Uobičajene vrednosti su | ili -

en: Here you can change which character separates your blog title and post name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
sr: Ovde možete izmeniti  karakter koji odvaja vaš naslov bloga i naziv objave kad koristite automatski generisane naslove objava. Uobičajene vrednosti su |ili -

en: Here you can choose Shop Page & Category Page Layout for WooCommerce.
sr: Ovde možete izabrati Stranicu namenjenu kupovini & Raspored kategorija stranice za WooCommerce

en: Here you can choose default sidebar layout
sr: Овде можете изабрати подразумевани распоред бочне траке

en: Here you can choose how your titles on index pages are generated. You can change which order your blog name and index title are displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
sr: Ovde možete izabrati kako su vaši naslovi na indeksnoj stranici generisani. Možete promeniti kojim će redosledom vaš naziv bloga i indeks naslov biti prikazani, ili možete u potpunosti ukloniti naziv bloga iz naslova.

en: Here you can choose to display the Facebook Icon on your homepage.
sr: Ovde možete izabrati da se Facebook ikona prikaže na vašoj matičnoj stranici.

en: Here you can choose to display the Instagram Icon on your homepage.
sr: Овде можете изабрати да прикажете Instagram икону на својој почетној страници.

en: Here you can choose to display the RSS Icon.
sr: Ovde možete izabrati da se prikaže RSS ikona.

en: Here you can choose to display the X Icon.
sr: Овде можете изабрати да прикажете икону Кс.

en: Here you can choose to remove certain categories from the navigation menu. All categories marked with an X will not appear in your navigation bar.
sr: Ovde možete izabrati da uklonite određene kategorije iz navigacionog menija. Sve kategorije označene sa X se neće pojavljivati u vašoj navigacionoj traci.

en: Here you can choose to remove certain pages from the navigation menu. All pages marked with an X will not appear in your navigation bar.
sr: Ovde možete izabrati da uklonite određene stranice iz navigacionog menija. Sve stranice označene sa X se neće pojavljivati  u vašoj navigacionoj traci.

en: Here you can choose to reverse the order that your categories links are displayed. You can choose between ascending and descending.
sr: Ovde možete izabrati da preokrenete redosled po kome su vaše veze kategorija prikazane. Možete izabrati između rastućeg i opadajućeg.

en: Here you can choose to reverse the order that your pages links are displayed. You can choose between ascending and descending.
sr: Ovde možete izabrati da preokrenete redosled po kome su vaše veze ka stranicama prikazane. Možete izabrati između rastućeg i opadajućeg.

en: Here you can choose to sort your pages links.
sr: Ovde možete izabrati način na koji ćete sortirati veze ka stranicama.

en: Here you can choose which items appear in the post info section on pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted items shown below will appear.
sr: Овде можете да изаберете које ставке се појављују у одељку са информацијама о посту на страницама. Ово је област, обично испод наслова поста, која приказује основне информације о вашем посту. Означене ставке приказане испод ће се појавити.

en: Here you can choose which items appear in the post info section on single post pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted items shown below will appear.
sr: Овде можете да изаберете које ставке се појављују у одељку са информацијама о објави на страницама са појединачним објавама. Ово је област, обично испод наслова поста, која приказује основне информације о вашем посту. Означене ставке приказане испод ће се појавити.

en: Here you can designate how many WooCommerce products are displayed on the archive page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
sr: Ovde možete odrediti koliko WooCommerce proizvoda je prikazano na arhivskim stranicama. Ova opcija funkcioniše nezavisno od Podešavanja> Opcije čitanja u wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Archive pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
sr: Ovde možete odrediti koliko je skorašnjih članaka prikazano na stranicama arhive. Ova opcija radi nezavisno od opcija čitanja u wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Category page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
sr: Ovde možete odrediti koliko je skorašnjih članaka prikazano na stranici kategorije. Ova opcija radi nezavisno od opcija čitanja u wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Search results pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
sr: Ovde možete odrediti koliko je skorašnjih članaka prikazano na pretraženim stranicama. Ova opcija radi nezavisno od opcija čitanja u wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Tag pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
sr: Ovde možete odrediti koliko je skorašnjih članaka prikazano na stranicama oznaka. Ova opcija radi nezavisno od opcija čitanja u wp-admin.

en: Here you can disable automatic memory limit increase.
sr: Ovde možete da onemogućite automatsko povećanje ograničenja memorije.

en: Here you can provide 468x60 banner destination url
sr: Ovde možete obezbediti 468x60 destinaciju reklamnog natpisa URL

en: Here you can provide 468x60 banner image url
sr: Ovde možete obezbediti 468x60 sliku reklamnog natpisa URL

en: Hex Value
sr: Vrednost boje

en: Hide
sr: Sakrij

en: Hide Logo Image
sr: Sakrij sliku logotipa

en: Hide Nav Before Scroll
sr: Sakrij navigaciju pre klizanja

en: Hide Navigation Until Scroll
sr: Sakrij navijaciju do klizanja

en: Hide empty categories
sr: Sakrij prazne kategorije

en: High
sr: Високо

en: Home
sr: Matična stranica

en: Homepage SEO
sr: Matična stranica SEO

en: Homepage custom title (if enabled)
sr: Prilagođeni naslov matične stranice (ako se aktivira)

en: Homepage meta description (if enabled)
sr: Meta opis matične stranice (ako se aktivira)

en: Homepage meta keywords (if enabled)
sr: Meta ključne reči matične stranice (ako se aktivira)

en: How would you like to change the style of this element?
sr: Како бисте желели да промените стил овог елемента?

en: Humorous
sr: Шаљив

en: Icon
sr: Ikona

en: Icon Color
sr: Boja ikone

en: Icon Placement
sr: Položaj ikone

en: If a page is built with the Divi Builder, the Gutenberg block CSS file is moved from the header to the footer. Since the file is most likely not used, we can load it later. This removes a render blocking request and improving performance.
sr: Ако је страница направљена помоћу Divi Builder-а, CSS датотека Gutenberg блока се премешта из заглавља у подножје. Пошто се датотека највероватније не користи, можемо је касније учитати. Ово уклања захтев за блокирање рендеровања и побољшава перформансе.

en: If custom titles are disabled, choose autogeneration method
sr: Ako su prilagođeni naslovi deaktivirani, izaberite metod automatskog generisanja

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over how your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
sr: Ako ne koristite prilagođene naslove objava, i dalje možete imati kontrolu nad tim kako su vaši naslovi generisani. Ovde možete izabrati redosled po kome želite da vaš naslov objave i ime bloga budu prikazani, ili možete u potpunosti ukloniti ime bloga iz naslova.

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over hw your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
sr: Ukoliko ne koristite prilagođene naslove objava, i dalje možete imati kontrolu nad  tim kako su vaši naslovi generisani. Ovde možete izabrati kojim će redosledom vaš naslov objave i naziv bloga biti prikazani, ili možete ukloniti naziv bloga iz naslova u potpunosti.

en: If you don't want to display some banners - leave approptiate fields blank
sr: Ako ne želite da prikažete neke reklamne natpise – ostavite prikladna polja prazna

en: If you have enabled custom titles you can add your custom title here. Whatever you type here will be placed between the < title >< /title > tags in header.php
sr: Ako ste aktivirali prilagođene naslove, možete dodati vaš prilagođeni naslov ovde. Šta god ovde da ukucate biće postavljeno između < title >< /title > oznaka u header.php

en: If you have enabled meta descriptions you can add your custom description here.
sr: Ako ste aktivirali meta opise, možete dodati vaš prilagođeni opis ovde.

en: If you have enabled meta keywords you can add your custom keywords here. Keywords should be separated by comas. For example: wordpress,themes,templates,elegant
sr: Ako ste aktivirali meta ključne reči, možete dodati vaše prilagođene ključne reči ovde. Ključne reči treba da budu odvojene zarezima. Na primer: wordpress,themes,templates,elegant

en: If you would like categories to be displayed in your navigationbar that don't have any posts in them then disable this option. By default empty categories are hidden
sr: Ako biste želeli da kategorije koje nemaju nikakve objave  u sebi budu prikazane u vašoj navigacionoj traci, onda deaktivirajte ovu opciju. Po podrazumevanom podešavanju prazne kategorije su sakrivene.

en: If you would like to add a meta description to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for descriptions to be displayed on post pages. You can add your meta description using custom fields based off the custom field name you define below.
sr: Ako biste želeli da dodate meta opis vašoj objavi možete to učiniti koristeći prilagođena polja. Ova opcija mora biti aktivirana da bi se prikazala na stranicama objava. Možete dodati vaš meta opis koristeći prilagođena polja zasnovana na prilagođenom nazivu polja koji ste definisali ispod.

en: If you would like to add meta keywords to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for keywords to be displayed on post pages. You can add your meta keywords using custom fields based off the custom field name you define below.
sr: Ako želite da dodate meta ključne reči vašoj objavi, to možete učiniti koristeći prilagođena polja. Ova opcija mora biti aktivirana za ključne reči kako bi se prikazale na stranicama objava. Možete dodati meta ključne reči koristeći prilagođena polja na osnovu imena prilagođenog polja koje ste definisali ispod.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the categories navigation bar disable this feature.
sr: Ako biste želeli da uklonite padajući meni iz kategorija navigacione trake deaktivirajte ovu funkciju.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the pages navigation bar disable this feature.
sr: Ako biste želeli da uklonite padajući meni sa stranica navigacione trake, deaktivirajte ovu funkciju.

en: If you would like to use your own custom logo image click the Upload Image button.
sr: Ako želite da koristite svoju prilagođenu  sliku logotipa, kliknite dugme „Otpremi sliku“.

en: Image
sr: Slika

en: Image Description
sr: Опис слике

en: Image Height
sr: Visina slike

en: Image Size
sr: Величина слике

en: Image Style
sr: Имаге Стиле

en: Image Type
sr: Тип слике

en: Image Url
sr: Slika URL

en: Image Width
sr: Širina slike

en: Image doesn't exist
sr: Slika ne postoji

en: Images stored on a different website cannot be used as reference. The issue can be resolved by uploading the image to the WordPress media library.
sr: Слике сачуване на другој веб локацији не могу се користити као референца. Проблем се може решити отпремањем слике у WordPress медијску библиотеку.

en: Import
sr: Увоз

en: Import %s
sr: Увези %s

en: Import & Export Customizer
sr: Импорт & Екпорт Цустомизер

en: Import & Export Theme Options
sr: Опције увоза и извоза теме

en: Import Theme Options
sr: Опције увоза теме

en: Import These Templates
sr: Увезите ове шаблоне

en: Import To Cloud
sr: Увези у облак

en: Improve Google Fonts Loading
sr: Побољшајте учитавање Google Fonts

en: Improve your web design workflow and collaborate together in the cloud.
sr: Побољшајте ток рада веб дизајна и сарађујте заједно у облаку.

en: In some cases users will want to create parent categories or links as placeholders to hold a list of child links or categories. In this case it is not desirable to have the parent links lead anywhere, but instead merely serve an organizational function. Enabling this options will remove the links from all parent pages/categories so that they don't lead anywhere when clicked.
sr: U nekim slučajevima korisnici će želeti da stvore nadređene kategorije ili veze kao čuvare mesta da bi držali listu podređenih veza ili kategorija. U ovom slučaju nije poželjno da nadređene veze vode bilo kuda, već umesto toga da samo služe organizacionoj funkciji. Aktiviranje ovih opcija će ukloniti veze iz svih nadređenih stranica/kategorija, da one ne bi nigde vodile kada se na njih klikne.

en: Index Page SEO
sr: Indeks stranica SEO

en: Informative
sr: Информативно

en: Input 468x60 adsense code
sr: Unesi 468x60 Google Adsense kod

en: Input 468x60 advertisement banner image
sr: Unesi 468x60 sliku reklamnog natpisa

en: Input 468x60 advertisement destination url
sr: Unesi 468x60 destinaciju oglasa URL

[ctx: Insert CSS Snippet from library]
en: Use This CSS Snippet
sr: Користите овај CSS фрагмент

en: Insert Code at Cursor
sr: Уметните код у курсор

[ctx: Insert HTML/JS Snippet from library]
en: Use This HTML/JS Snippet
sr: Користите овај ХТМЛ/ЈС исечак

[ctx: Insert Module from library]
en: Use This Module
sr: Користите овај модул

[ctx: Insert Page from library]
en: Use This Page
sr: Користите ову страницу

[ctx: Insert Row from library]
en: Use This Row
sr: Користите овај ред

[ctx: Insert Section from library]
en: Use This Section
sr: Користите овај одељак

en: Inset
sr: Sa unutrašnje strane

en: Instagram Profile Url
sr: URL Instagram профила

en: Interior Design Company
sr: Компанија за дизајн ентеријера

en: Interior Design Company About Page
sr: Страница о компанији за дизајн ентеријера

en: Interior Design Company Blog Page
sr: Блог страница компаније за дизајн ентеријера

en: Interior Design Company Contact Page
sr: Контакт страница компаније за дизајн ентеријера

en: Interior Design Company Home Page
sr: Почетна страница компаније за дизајн ентеријера

en: Interior Design Company Landing Page
sr: Одредишна страница компаније за дизајн ентеријера

en: Interior Design Company Portfolio Page
sr: Портфолио компаније за дизајн ентеријера

en: Interior Design Company Services Page
sr: Страница услуга компаније за дизајн ентеријера

en: Interior Design Company Shop Page
sr: Страница продавнице компаније за дизајн ентеријера

en: Invalid API Key or Username
sr: Неважећи АПИ кључ или корисничко име

en: Italic
sr: Ukošen

en: Join Now
sr: Pridružite se sada

en: Just another %s site
sr: Само још један %s сајт

en: Just another WordPress site
sr: Само још један WordPress сајт

en: LMS About Page
sr: ЛМС Абоут Паге

en: LMS Blog Page
sr: ЛМС Блог страница

en: LMS Contact Page
sr: ЛМС контакт страница

en: LMS Course Page
sr: Страница курса ЛМС

en: LMS Courses Page
sr: Страница ЛМС курсева

en: LMS Home Page
sr: ЛМС Почетна страница

en: LMS Landing Page
sr: ЛМС одредишна страница

en: LMS Marketing Page
sr: ЛМС маркетиншка страница

[ctx: LMS Page]
en: Course
sr: Наравно

[ctx: LMS Page]
en: Courses
sr: Курсеви

en: LMS Pricing Page
sr: ЛМС страница са ценама

en: Landscape (8:5)
sr: Пејзаж (8:5)

en: Language
sr: Језик

en: Language of Prompt
sr: Језик упита

en: Language of Website
sr: Језик веб странице

en: Layout
sr: Raspored

[ctx: Layout]
en: Add New
sr: Додај нови

[ctx: Layout Categories]
en: Manage Categories
sr: Управљајте категоријама

[ctx: Layout Categories]
en: Manage Tags
sr: Управљајте ознакама

[ctx: Layout Category]
en: Art & Design
sr: Уметност и дизајн

[ctx: Layout Category]
en: Business
sr: Посао

[ctx: Layout Category]
en: Community & Non-Profit
sr: Заједница и непрофитна

[ctx: Layout Category]
en: Education
sr: образовање

[ctx: Layout Category]
en: Events
sr: Догађаји

[ctx: Layout Category]
en: Fashion & Beauty
sr: Мода и лепота

[ctx: Layout Category]
en: Food & Drink
sr: Храна пиће

[ctx: Layout Category]
en: Health & Fitness
sr: Здравље и фитнес

[ctx: Layout Category]
en: Online Store
sr: Онлине продавница

[ctx: Layout Category]
en: Services
sr: Услуге

[ctx: Layout Category]
en: Technology
sr: Технологија

en: Layout Name
sr: Лаиоут Наме

en: Layout Pack
sr: Лаиоут Пацк

[ctx: Layout Pack]
en: Fashion
sr: Мода

[ctx: Layout Pack]
en: Layouts In This Pack
sr: Распореди у овом пакету

[ctx: Layout Packs]
en: Manage Packs
sr: Управљајте пакетима

en: Layout Settings
sr: Podešavanja rasporeda

en: Learn About Divi Cloud
sr: Сазнајте више о Divi Cloud

en: Learn More
sr: Сазнајте више

[ctx: Learning Management System]
en: LMS
sr: ЛМС

en: Leave a Reply to %s
sr: Ostavi odgovor %s

en: Left
sr: Levo

en: Left Sidebar
sr: Leva bočna traka

en: Left to Right
sr: S leva na desno

en: Lengthen
sr: Продужите

en: Letter Spacing
sr: Razmak između slova

en: Level up your efficiency with limitless AI content and image requests.
sr: Повећајте своју ефикасност неограниченим АИ садржајем и захтевима за слике.

en: Library
sr: Библиотека

en: Light
sr: Svetlo

en: Limit Google Fonts Support For Legacy Browsers
sr: Ограничите подршку за Google Fonts за старе прегледаче

en: Link
sr: Veza

en: Link text
sr: Tekst veze

en: List Items
sr: Лист Итемс

en: Live Preview
sr: Преглед уживо

en: Load Dynamic Stylesheet In-line
sr: Учитавање динамичке таблице стилова у линији

en: Load From Library
sr: Учитај из библиотеке

en: Locations
sr: Локације

en: Log In
sr: Пријавите се

en: Log In To Divi Cloud
sr: Пријавите се на Divi Cloud

en: Login
sr: Prijava

en: Logo
sr: Logotip

en: Logo Max Height
sr: Logo Maks Visina

en: Low
sr: Ниско

en: Make Full Width
sr: Učini je u potpunosti širokom

en: Manage Layouts
sr: Манаге Лаиоутс

en: Manage Un-widgetized Advertisements
sr: Uredi oglase

en: Manage Your Elegant Themes Account
sr: Управљајте својим налогом Elegant Themes

[ctx: Marketplace Page]
en: Seller
sr: продавац

en: Maximum
sr: Максимум

en: Medium
sr: Средње

en: Member Login
sr: Prijava članova

en: Memory Limit Increase
sr: Povećavanje ograničenja memorije

en: Menu Height
sr: Meni Visina

en: Menu Link Color
sr: Boja veze menija

en: Menu Text Size
sr: Veličina teksta menija

en: Menu Top Margin
sr: Gornja margina menija

en: Menu Width
sr: Širina menija

en: Meta Font Style
sr: Stil fonta meta podataka

en: Meta Letter Spacing
sr: Razmak između slova u meta podacima

en: Meta Line Height
sr: Visina linije meta podataka

en: Meta Text Size
sr: Veličina teksta meta podataka

en: Mobile Menu
sr: Meni mobilnih uređaja

en: Mobile Styles
sr: Stilovi mobilnih uređaja

en: Modify Selected Image
sr: Измените изабрану слику

en: Modify With AI
sr: Модификујте помоћу АИ

en: Module Name
sr: Назив модула

en: Module Name Prefix
sr: Префикс назива модула

en: Mood & Lighting
sr: Расположење и осветљење

en: More Options
sr: Више опција

en: Most Used
sr: Највише користе

en: Move
sr: Потез

en: Move To
sr: Померити у

en: Move To Divi Cloud
sr: Пређите у Divi Cloud

en: Must Use Keywords
sr: Морате користити кључне речи

en: My Cloud
sr: Мој облак

en: My Divi Cloud
sr: Мој Divi Cloud

en: My Library
sr: Моја библиотека

en: Name
sr: Име

en: New Description
sr: Нев Десцриптион

en: New Theme Options
sr: Нове опције теме

en: New To Old
sr: Ново до старог

en: New items are stored into %s library.
sr: Нове ставке се чувају у %s библиотеци.

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sr: Noviji komentari <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Next
sr: Sledeća

en: Next Entries &raquo;
sr: Sledeći unosi &raquo;

en: No
sr: Ne

en: No Animation
sr: Bez animacije

en: No Context
sr: Без контекста

en: No File Selected
sr: Није изабрана датотека

en: No Repeat
sr: Bez ponavljanja

en: No Results
sr: Нема резултата

en: No Results Found
sr: Nema pronađenih rezultata

en: No Screenshot
sr: Нема снимка екрана

en: No Sidebar
sr: Но Сидебар

en: No available options.
sr: Нема доступних опција.

en: None
sr: Ниједан

en: Note: Color settings set above should be applied to the Default color scheme.
sr: Napomena: Podešavanja boje koja su postavljena iznad trebaju biti primenjena na podrazumevanu vrednost šema boja.

en: Nothing found
sr: Ништа није пронађено

en: Nothing found in Trash
sr: Ништа није пронађено у Отпаду

en: Number of Posts displayed on Archive pages
sr: Broj objava prikazanih na stranicama arhive

en: Number of Posts displayed on Category page
sr: Broj objava prikazanih na stranici kategorije

en: Number of Posts displayed on Search pages
sr: Broj objava prikazanih na stranicama nakon pretrage

en: Number of Posts displayed on Tag pages
sr: Broj objava prikazanih na stranicama oznaka

en: Number of Products displayed on WooCommerce archive pages
sr: Broj proizvoda prikazanih na WooCommerce arhivskim stranicama

en: Number of dropdown tiers shown
sr: Broj prikazanih padajućih nivoa

en: Off
sr: Isključeno

en: Old To New
sr: Од старог до новог

en: On
sr: Uključeno

en: On Divi Cloud
sr: На Divi Cloud

en: Only Show
sr: Онли Схов

en: Only Show Icon on Hover
sr: Prikaži ikonu samo pri zadržavanju pokazivača iznad

en: Only load external JavaScript libraries when they are needed by a specific Divi modules on the page. This removes unused JavaScript from the main scripts bundle and improves load times.
sr: Учитавајте спољне JavaScript библиотеке само када су потребне одређеним Divi модулима на страници. Ово уклања неискоришћени JavaScript из скупа главних скрипти и побољшава време учитавања.

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
sr: на

en: Open in a new window
sr: Otvori u novom prozoru

en: Open link in new window
sr: Otvori vezu u novom prozoru

en: Options
sr: Opcije

en: Orange
sr: Narandžasta

en: Order Category Links by Ascending/Descending
sr: Poređaj veze kategorija po rastućim ili opadajućim

en: Order Pages Links by Ascending/Descending
sr: Poređaj veze ka stranicama od rastuće/opadajuće

en: Outset
sr: Sa spoljašnje strane

[ctx: Page]
en: About
sr: О томе

[ctx: Page]
en: Blog
sr: Блог

[ctx: Page]
en: Careers
sr: Каријере

[ctx: Page]
en: Case Study
sr: Истраживање случаја

[ctx: Page]
en: Categories
sr: Категорије

[ctx: Page]
en: Contact
sr: Контакт

[ctx: Page]
en: Designer
sr: Дизајнер

[ctx: Page]
en: Donate
sr: Донате

[ctx: Page]
en: Events
sr: Догађаји

[ctx: Page]
en: FAQ
sr: ФАК

[ctx: Page]
en: Features
sr: Карактеристике

[ctx: Page]
en: Gallery
sr: Галерија

[ctx: Page]
en: Gallery 1
sr: Галерија 1

[ctx: Page]
en: Gallery 2
sr: Галерија 2

[ctx: Page]
en: Gallery 3
sr: Галерија 3

[ctx: Page]
en: Guide
sr: Водич

[ctx: Page]
en: Home
sr: Кућа

[ctx: Page]
en: Landing
sr: Слетање

[ctx: Page]
en: Market
sr: Маркет

[ctx: Page]
en: Marketing
sr: Маркетинг

[ctx: Page]
en: Portfolio
sr: Портфолио

[ctx: Page]
en: Pricing
sr: Прицинг

[ctx: Page]
en: Project 1
sr: Пројекат 1

[ctx: Page]
en: Project 2
sr: Пројекат 2

[ctx: Page]
en: Services
sr: Услуге

[ctx: Page]
en: Shop
sr: Схоп

[ctx: Page]
en: Team
sr: Тим

en: Page Layout
sr: Raspored na stranici

[ctx: Page layout]
en: View Live Demo
sr: Погледајте демо уживо

en: Pages
sr: Stranice

en: Pages:
sr: Stranice:

en: Painting
sr: Сликарство

en: Paragraph
sr: Параграф

en: Paragraphs
sr: Параграфи

en: Password
sr: Šifra

en: Password Protected
sr: Zaštićeno lozinkom

en: Password:
sr: Šifra:

en: Paste image url here, if you chose "images" slider type
sr: Nalepite sliku URL ovde, ukoliko odaberete "images" tip klizača

en: Performance
sr: Перформансе

en: Phone
sr: Telefon

en: Phone Number
sr: Broj telefona

en: Photo
sr: Пхото

en: Photo Marketplace
sr: Пхото Маркетплаце

en: Photo Marketplace About Page
sr: Пхото Маркетплаце Абоут Паге

en: Photo Marketplace Categories Page
sr: Страница са категоријама на тржишту фотографија

en: Photo Marketplace Contact Page
sr: Контакт страница Пхото Маркетплаце

en: Photo Marketplace Home Page
sr: Почетна страница Пхото Маркетплаце

en: Photo Marketplace Landing Page
sr: Одредишна страница Пхото Маркетплаце

en: Photo Marketplace Pricing Page
sr: Страница са ценама на тржишту фотографија

en: Photo Marketplace Seller Page
sr: Страница продавца фотографија Маркетплаце

en: Photographer
sr: Фотограф

en: Pink
sr: Roze

en: Place Thumbs on Pages
sr: Postavi sličice na stranice

en: Place Thumbs on Posts
sr: Postavi sličice na poruke

en: Place your adsense code here.
sr: Postavite vaš Google Adsense kod ovde.

en: Please Log In Again
sr: Молимо пријавите се поново

en: Portability
sr: Преносивост

en: Portrait (3:4)
sr: Портрет (3:4)

en: Post
sr: Objava

en: Post Title
sr: Naslov objave

en: Post info section
sr: Informacioni odeljak poruke

en: Posted on
sr: Objavljeno

en: Premade Layouts
sr: Премаде Лаиоутс

en: Previous
sr: Prethodno

en: Primary Menu
sr: Primarni meni

en: Primary Menu Background Color
sr: Boja pozadine primarnog menija

en: Primary Menu Bar
sr: Primarna traka sa menijima

en: Primary Menu Link Color
sr: Primarna Meni Boja veze

en: Product Content
sr: Садржај производа

en: Project Navigation
sr: Navigacija kroz projekat

en: Published
sr: Објављено

en: Quick Actions
sr: Брзе акције

en: RSS Icon Url
sr: RSS ikona URL

en: Ratings
sr: Ocene

en: Read Divi Documentation
sr: Pročitajte Divi dokumentaciju

en: Red
sr: Crvena

en: Reference Image (Optional)
sr: Референтна слика (опционо)

en: Reference Image Influence
sr: Утицај референтне слике

en: Refine Result
sr: Рефине Ресулт

en: Refine your prompt
sr: Прецизирајте свој упит

en: Regenerate
sr: Регенерисати

en: Remove From Cloud
sr: Уклони из облака

en: Remove From Favorites
sr: Избаци из омиљених

en: Rename
sr: Преименуј

en: Replace Existing Code
sr: Замените постојећи код

en: Replace Existing Content
sr: Замените постојећи садржај

en: Reset
sr: Ponovo postavi

en: Reset to Defaults
sr: Vrati na podrazumevanu vrednost

en: Respectful
sr: Поштовање

en: Restaurant
sr: Ресторан

en: Restaurant About Page
sr: Страница о ресторану

en: Restaurant Blog Page
sr: Страница блога ресторана

en: Restaurant Contact Page
sr: Страница за контакт са рестораном

en: Restaurant Gallery Page
sr: Страница галерије ресторана

en: Restaurant Home Page
sr: Почетна страница ресторана

en: Restaurant Landing Page
sr: Одредишна страница ресторана

[ctx: Restaurant Page]
en: Menu
sr: Мени

en: Restaurant Shop Page
sr: Страница продавнице ресторана

en: Restaurant Team Page
sr: Страница тима ресторана

en: Restore
sr: Ресторе

en: Results
sr: Резултати

en: Retry
sr: Покушај поново

en: Rewrite With AI
sr: Реврите витх АИ

en: Rewrite to be more engaging
sr: Препишите да бисте били привлачнији

en: Ridge
sr: Ispupčene

en: Right
sr: Desno

en: Right Sidebar
sr: Desna bočna traka

en: Right to Left
sr: S desna na levo

en: Role Editor
sr: Uloga Urednik

en: Row Height
sr: Visina reda

en: Row Name
sr: Име реда

en: Row Name Prefix
sr: Префикс имена реда

en: SaaS Company
sr: СааС Цомпани

en: SaaS Company About Page
sr: Страница о СааС компанији

en: SaaS Company Careers Page
sr: Страница Каријера компаније СааС

en: SaaS Company Contact Page
sr: СааС страница за контакт са компанијом

en: SaaS Company Documentation Page
sr: Страница са документацијом компаније СааС

en: SaaS Company Features Page
sr: Страница са карактеристикама компаније СааС

en: SaaS Company Landing Page
sr: Одредишна страница компаније СааС

en: SaaS Company Pricing Page
sr: Страница са ценама компаније СааС

en: Save %s
sr: Сачувај %s

en: Save Changes
sr: Sačuvaj promene

en: Save Items To Divi Cloud
sr: Сачувајте ставке у Divi Cloud-у

en: Save Selection Only
sr: Сачувај само избор

en: Save Theme Options
sr: Сачувај опције теме

en: Save To Divi Cloud
sr: Сачувај у Divi Cloud

en: Save To Library
sr: Сачувај у библиотеку

en: Save as Global
sr: Сачувај као глобално

en: Save items to the Divi Cloud for later use.
sr: Сачувајте ставке у Divi Cloud за каснију употребу.

en: Save this %s to the Divi Library for later use.
sr: Сачувајте овај %s у Divi библиотеци за каснију употребу.

en: Save unlimited layouts, theme builder templates, code snippets and more to Divi Cloud.
sr: Сачувајте неограничене изгледе, шаблоне за прављење тема, исечке кода и још много тога у Divi Cloud.

en: Scroll
sr: Klizač

en: Search
sr: Претрага

en: Search &hellip;
sr: Pretraga &hellip;

en: Search Bar Background Color
sr: Boja pozadine trake za pretraživanje

en: Search Bar Text Color
sr: Boja teksta trake za pretraživanje

en: Search For Categories
sr: Потражите категорије

en: Search For Layouts
sr: Потражите распореде

en: Search For Packs
sr: Тражи пакете

en: Search Results for: %s
sr: Traži rezultate za: %s

en: Search Theme Options
sr: Сеарцх Тхеме Оптионс

en: Search for:
sr: Pretraži:

en: Search results for "%s"
sr: Rezultati pretrage za "%s"

en: Secondary Menu
sr: Sekundarni meni

en: Secondary Menu Background Color
sr: Boja pozadine sekundarnog menija

en: Secondary Menu Bar
sr: Sekundarna traka sa menijima

en: Secondary Menu Link Color
sr: Srednja Meni Boja veze

en: Section Height
sr: Visina odeljka

en: Section Name
sr: Назив одељка

en: Section Name Prefix
sr: Префикс назива одељка

en: Select
sr: Изаберите

en: Select Animation Effect
sr: Odaberi efekat animacije

en: Select Icon
sr: Izaberi ikonu

en: Select Mood
sr: Изаберите Расположење

en: Select Page
sr: Izaberite stranicu

en: Select Slider Type here
sr: Odaberi tip klizača ovde

en: Select between expanded and closed state
sr: Odaberite između proširenog i zatvorenog stanja

en: Select yes if the link should be opened in a new window
sr: Izaberi da ako veza treba da bude otvorena u novom prozoru

en: Sentences
sr: Реченице

[ctx: Services/Plans Page]
en: Packages
sr: Пакети

en: Set As Logo
sr: Postavi kao logotip

en: Set the height of image in pixels.
sr: Подесите висину слике у пикселима.

en: Set the width of image in pixels.
sr: Подесите ширину слике у пикселима.

en: Share With My Team
sr: Подели са мојим тимом

en: Share Your Divi Cloud With Your Team
sr: Поделите свој Divi Cloud са својим тимом

en: Shared With Me
sr: Поделио са мном

en: Shop Page & Category Page Layout for WooCommerce
sr: Stranica namenjena kupovini & Raspored kategorija stranice za WooCommerce

en: Shortcodes
sr: Kratki kodovi

en: Shorten
sr: Скратити

en: Show
sr: Prikaži

en: Show Facebook Icon
sr: Prikaži Facebook ikonu

en: Show Instagram Icon
sr: Прикажи Instagram икону

en: Show RSS Icon
sr: Prikaži RSS ikonu

en: Show Search Icon
sr: Prikaži ikonu za pretraživanje

en: Show Social Icons
sr: Prikaži ikonice društvenih mreža

en: Show Thumbs on Index pages
sr: Prikaži sličice na indeks stranicama

en: Show Top Bar
sr: Prikaži gornju traku

en: Show X Icon
sr: Прикажи икону Кс

en: Show comments on pages
sr: Prikaži komentare na stranicama

en: Show comments on posts
sr: Prikaži komentare na objave

en: Show dropdown menus
sr: Prikaži padajući meni

en: Sidebar
sr: Bočna traka

en: Sidebar Layout
sr: Изглед Сидебара

en: Sidebar Width
sr: Širina bočne trake

en: Sign In To Divi Cloud
sr: Пријавите се у Divi Cloud

en: Sign Out Of Divi Cloud
sr: Одјавите Divi Cloud

en: Sign in to your Elegant Themes account using the pop-up to activate Divi Cloud.
sr: Пријавите се на свој налог Elegant Themes помоћу искачућег прозора да бисте активирали Divi Cloud.

en: Simplify
sr: Поједноставити

en: Single Page Layout
sr: Raspored jedne stranice

en: Single Post Layout
sr: Raspored jedne objave

en: Single Post Page SEO
sr: Stranica sa jednom objavom SEO

en: Site Identity
sr: Sajt Identitet

en: Size
sr: Величина

en: Skills
sr: Veštine

en: Slide
sr: Slajd

en: Slide In
sr: Prevlačenje ka unutra

en: Slide In & Fullscreen Header Settings
sr: Podešavanja zaglavlja za prevlačenje i ceo ekran

en: Slider Type
sr: Tip klizača

en: Smooth Scrolling
sr: Glatko pomeranje

en: Social Icon Color
sr: Boja ikone društvene mreže

en: Social Icon Size
sr: Veličina ikone društvene mreže

en: Social Media Post
sr: Објава на друштвеним мрежама

en: Solid
sr: Puna ivica

en: Some third party scripts may be incorrectly enqueued without declaring jQuery as dependency. If jQuery is deferred, these scripts could break. If you are experiencing console errors after enabling the "Defer jQuery And jQuery Migrate" option, you can enable this option, which will load an additional compatibility script that will attempt to solve the issue. You can turn this feature off if everything is working fine without it.
sr: Неке скрипте треће стране могу бити погрешно стављене у ред без декларисања jQuery-а као зависности. Ако се jQuery одложи, ове скрипте би могле да се покваре. Ако имате грешке на конзоли након што омогућите опцију „Одложи jQuery и jQuery Migrate “, можете омогућити ову опцију, која ће учитати додатну скрипту за компатибилност која ће покушати да реши проблем. Ову функцију можете искључити ако све функционише добро без ње.

en: Something went wrong. Please try again later or try different request.
sr: Нешто није у реду. Покушајте поново касније или покушајте са другим захтевом.

en: Sort
sr: Врста

en: Sort Categories Links by Name/ID/Slug/Count/Term Group
sr: Sortirajte kategorije veza po Name/ID/Slug/Count/Term grupi

en: Sort Pages Links
sr: Sortiraj veze ka stranicama

en: Split Into Modules
sr: Подели на модуле

en: Split Into Rows
sr: Подели у редове

en: Split Into Sections
sr: Подели на секције

en: Split Layout Into Sections
sr: Подели распоред на секције

en: Split Row Into Modules
sr: Подели ред на модуле

en: Split Section Into Rows
sr: Подели секцију у редове

en: Square (1:1)
sr: Квадрат (1:1)

en: Start Collaborating!
sr: Почните да сарађујете!

en: State
sr: Stanje

en: Status
sr: Статус

en: Stretch Background Image
sr: Razvuci sliku pozadine

en: Submit
sr: Prosledi

en: Submit Comment
sr: Prosledi komentar

en: Submit a Comment
sr: Prosledi komentar

en: Supply Divi AI with a reference image. This image will be combined with your image description to create the final image. Reference images are a great way to inform Divi AI about a desired composition or style while altering the subject matter of the reference image using your image description.
sr: Набавите Divi АИ референтном сликом. Ова слика ће бити комбинована са описом ваше слике да бисте направили коначну слику. Референтне слике су одличан начин да обавестите Divi АИ о жељеној композицији или стилу док мењате тему референтне слике користећи опис слике.

en: Supply Divi AI with additional context. The chosen context will alter the results and help Divi AI create relevant content.
sr: Набавите Divi АИ додатним контекстом. Одабрани контекст ће променити резултате и помоћи Divi АИ да креира релевантан садржај.

en: Tab Content
sr: Sadržaj kartice

en: Tab Text
sr: Tekst kartice

en: Tag
sr: Таг

en: Tags
sr: Ознаке

en: Team Sidebar
sr: Бочна трака тима

en: Tell Divi AI about the content you would like it to write.
sr: Реците Divi АИ о садржају који желите да напише.

en: Tell Divi AI about the image you would like it to create.
sr: Реците Divi АИ о слици коју желите да креира.

en: Tell Divi AI how long you want the content it generates to be. The output will be close to, but not exactly equal to, the length you define.
sr: Реците Divi АИ колико дуго желите да садржај који генерише буде. Излаз ће бити близу, али не баш једнак дужини коју дефинишете.

en: Tell Divi AI what kind of image you want it to create. Be as descriptive as you like!
sr: Реците Divi АИ какву слику желите да створи. Будите дескриптивни колико желите!

en: Tell Divi AI what you want it to write about. Talk to it like you would a person.
sr: Реците Divi АИ о чему желите да пише. Разговарајте с тим као са особом.

en: Tell Divi AI what you want to achieve using custom code. Divi AI will respond appropriately based on the element and code field you are editing.
sr: Реците Divi АИ шта желите да постигнете коришћењем прилагођеног кода. Divi АИ ће одговорити на одговарајући начин на основу елемента и поља кода које уређујете.

en: Text
sr: Tekst

en: Text Color
sr: Boja teksta

en: Text Size
sr: Veličina teksta

en: The Divi Marketplace is full of thousands of additional layouts!
sr: Divi Marketplace је пун хиљада додатних изгледа!

en: The Divi icon font is broken up into various subsets. These subsets are loaded only when needed based on the modules and features used on each page. If you need access to the entire icon font on all pages (for example, if you are using our icon font in your child theme), then you can disable this option and load the entire icon font library on all pages.
sr: Фонт икона Divi је подељен на различите подскупове. Ови подскупови се учитавају само када је то потребно на основу модула и функција које се користе на свакој страници. Ако вам је потребан приступ целом фонту икона на свим страницама (на пример, ако користите наш фонт икона у својој дечјој теми), онда можете да онемогућите ову опцију и учитате целу библиотеку фонтова икона на свим страницама.

en: The Item couldn't be downloaded. Please try after a while.
sr: Ставка се не може преузети. Покушајте након неког времена.

en: The Maps module uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map module, please make sure you have added your API key here. Learn more about how to create your Google API Key <a target="_blank" href="%1$s">here</a>.
sr: Модул Мапе користи Google Maps API и захтева важећи Google API кључ да би функционисао. Пре употребе модула мапе, уверите се да сте овде додали свој АПИ кључ. Сазнајте више о томе како да креирате свој Google API кључ <a target="_blank" href="%1$s">овде</a>.

en: The action failed in the following clouds.
sr: Акција није успела у следећим облацима.

en: The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.
sr: Stranica koju  ste tražili nije pronađena. Pokušajte da suzite pretragu, ili koristite navigaciju iznad kako biste pronašli objavu.

en: The size of the image must be less than 10MB.
sr: Величина слике мора бити мања од 10 МБ.

en: Theme Accent Color
sr: Naglašena boja teme

en: Theme Customizer
sr: Program za prilagođavanje tema

en: Theme Option
sr: Тхеме Оптион

en: Theme Options
sr: Opcije teme

en: Theme Options Library
sr: Библиотека са опцијама теме

en: These words will be forced to appear in the content. This is useful for SEO when optimizing for specific keywords, for example.
sr: Ове речи ће бити принуђене да се појаве у садржају. Ово је корисно за СЕО када се оптимизује за одређене кључне речи, на пример.

en: This Module Content
sr: Садржај овог модула

en: This Page Content
sr: Садржај ове странице

en: This Section Content
sr: Садржај овог одељка

en: This Website
sr: Ова веб локација

en: This is the username that you use to access the Members Area on elegantthemes.com.
sr: Ово је корисничко име које користите за приступ области за чланове на елеганттхемес.цом.

en: This option allows you to change how your dates are displayed. For more information please refer to the WordPress codex here:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatting Date and Time</a>
sr: Ova opcija vam dozvoljava da menjate način na koji su vaši datumi prikazani. Za više informacija molimo vas da pogledate WordPress kodeks ovde:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Oblikovanje datuma i vremena</a>

en: This option dequeues the Divi style.css file and prints the contents in-line. This removes a render blocking request and improves the PageSpeed scores of individual pages. However, it also prevents the style.css file from being cached. Since the stylesheet is small, it's recommended to keep this option enabled.
sr: Ова опција уклања Divi style.css датотеку из реда и штампа садржај у линији. Ово уклања захтев за блокирање приказивања и побољшава оцене брзине странице појединачних страница. Међутим, такође спречава кеширање датотеке style.css. Пошто је листа стилова мала, препоручује се да ова опција остане укључена.

en: This options allows you to control how many teirs your pages dropdown menu has. Increasing the number allows for additional menu items to be shown.
sr: Ova opcija vam omogućava da kontrolišete koliko nivoa vaš padajući meni ima. Povećavanje tog broja vam dozvoljava da budu prikazane dodatne stavke u meniju.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
sr: Ova objava je zaštićena lozinkom. Unesite lozinku  da biste videli komentare.

en: This will enable Google Fonts for Non-English languages.
sr: Ovo će aktivirati Google Fonts za jezike koji nisu engleski.

en: This will enable the use of excerpts in posts or pages.
sr: Ovo će aktivirati upotrebu odlomaka u objavama ili na stranicama.

en: This will return all of the settings throughout the options page to their default values. <strong>Are you sure you want to do this?</strong>
sr: Ово ће вратити све поставке на страници са опцијама на њихове подразумеване вредности. <strong>Да ли сте сигурни да то желите?</strong>

en: Tile
sr: Razvučeno

en: Tile Horizontally
sr: Horizontalno razvučeno

en: Tile Vertically
sr: Vertikalno razvučeno

en: Title
sr: Naslov

en: To enable Divi Cloud on this website, log in to your Elegant Themes account
sr: Да бисте омогућили Divi Cloud на овој веб локацији, пријавите се на свој Elegant Themes налог

en: To view this protected post, enter the password below
sr: Da biste videli ovu zaštićenu objavu ukucajte lozinku ispod

en: Tone of Voice
sr: Тон гласа

en: Top
sr: Vrh

en: Top Bar Text Color
sr: Boja teksta gornje trake

en: Top Bar Text Size
sr: Veličina teksta gornje trake

en: Top to Bottom
sr: Od vrha ka dnu

en: Trackbacks/Pingbacks
sr: Povratna veza/Povratni ping

en: Translate
sr: превести

en: Trash
sr: Смеће

en: Trash storage for Divi Cloud is limited to 50 items for free accounts. Once your trash exceeds 50 items, the oldest items in your trashed will be permanently deleted to make room for new items. Purchase a <a href="%s" target="_blank">Divi Cloud Membership</a> for unlimited storage.
sr: Складиште смећа за Divi Cloud је ограничено на 50 ставки за бесплатне налоге. Када ваш отпад пређе 50 ставки, најстарије ставке у отпаду ће бити трајно избрисане да би се направило места за нове ставке. Купите <a href="%s" target="_blank">Divi Cloud чланство</a> за неограничено складиштење.

en: Travel Agency
sr: Туристичка агенција

en: Travel Agency About Page
sr: Страница о путничкој агенцији

en: Travel Agency Blog Page
sr: Блог страница туристичке агенције

en: Travel Agency Contact Page
sr: Контакт страна туристичке агенције

en: Travel Agency Home Page
sr: Почетна страница туристичке агенције

en: Travel Agency Landing Page
sr: Одредишна страница туристичке агенције

en: Travel Agency Packages Page
sr: Пакети туристичке агенције Страница

en: Travel Agency Shop Page
sr: Страница продавнице путничких агенција

en: Travel Agency Team Page
sr: Страница тима туристичке агенције

en: Tweet
sr: Tvit

en: Type
sr: Tip

en: Type of the box
sr: Tip polja

en: Typography
sr: Tipografija

en: Uh Oh!
sr: Ух Ох!

en: Uh Oh! You have reached your Divi Cloud quota.
sr: Ух Ох! Достигли сте квоту Divi Cloud-а.

en: Underline
sr: Podvučeno

en: Unlock Unlimited Divi Cloud Storage
sr: Откључајте неограничено Divi Cloud

en: Untagged
sr: Унтаггед

en: Upgrade
sr: Надоградите

en: Upgrade Your Divi Cloud
sr: Надоградите свој Divi Cloud

en: Upgrade to Divi AI Unlimited
sr: Надоградите на Divi АИ Унлимитед

en: Upgrade to Unlimited Cloud Storage!
sr: Надоградите на неограничено складиште у облаку!

en: Upgrade to Unlimited Divi Cloud Storage!
sr: Надоградите на неограничено складиште Divi Cloud!

en: Upload
sr: Otpremi

en: Upload a Reference Image
sr: Отпремите референтну слику

en: Uppercase
sr: Velika slova

en: Url
sr: URL

en: Use Background Color
sr: Koristi boju pozadine

en: Use Custom Sidebar Width
sr: Koristi Custom Sidebar Širina

en: Use Google Fonts
sr: Користите Google Fonts

en: Use Relative Image Paths
sr: Koristi putanje relativne slike

en: Use This Code
sr: Користите овај код

en: Use This Image
sr: Користите ову слику

en: Use This Text
sr: Користите овај текст

en: Use excerpts when defined
sr: Koristi odlomke onda kada su definisani

en: Use resizing
sr: Koristi promenu veličine

en: Used for icon button type
sr: Koristi se za tip ikone tastera

en: Username
sr: Korisničko ime

en: Username:
sr: Korisničko ime:

en: Vector Graphic
sr: Вецтор Грапхиц

en: Vertical Menu Orientation
sr: Vertikalna orijentacija menija

en: Vertically Centered
sr: Vertikalno pozicioniran

en: View Details
sr: Приказ детаља

en: View Theme Options
sr: Прикажи опције теме

en: View in Divi Marketplace
sr: Погледајте на Divi Marketplace у

en: Warning: This can cause JavaScript errors in some cases and should be used with care. When enabled, scripts registered by plugins and themes will be deferred to improve performance and jQuery will always be loaded in the body.
sr: Упозорење: Ово може узроковати JavaScript грешке у неким случајевима и треба га пажљиво користити. Када је омогућено, скрипте регистроване од стране додатака и тема биће одложене ради побољшања перформанси и jQuery ће се увек учитавати у тело.

en: Watch video tutorials
sr: Gledaj video uputstva

en: Watercolor
sr: Акварел

en: Web Agency
sr: Веб Агенци

en: Web Agency Careers Page
sr: Страница каријера веб агенције

en: Web Agency Contact Page
sr: Страница за контакт веб агенције

en: Web Agency Home Page
sr: Почетна страница веб агенције

en: Web Agency Landing Page
sr: Одредишна страница веб агенције

en: Web Agency Portfolio Page
sr: Страница портфеља веб агенције

en: Web Agency Pricing Page
sr: Страница са ценама веб агенција

en: Web Agency Services Page
sr: Страница услуга веб агенција

en: Website Content Width
sr: Širina sadržaja veb lokacije

en: Website Gutter Width
sr: Razmak između kolona veb lokacije

en: Wedding
sr: Вјенчање

en: Wedding About Page
sr: Страница о венчању

en: Wedding Blog Page
sr: Страница венчаног блога

en: Wedding Contact Page
sr: Страница за контакт за венчање

en: Wedding Details Page
sr: Страница са детаљима о венчању

en: Wedding Gallery Page
sr: Страница галерије венчања

en: Wedding Home Page
sr: Почетна страница за венчање

en: Welcome to Divi! Before diving in to your new theme, please visit the <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Divi Documentation</a> page for access to dozens of in-depth tutorials.
sr: Dobrodošli u Divi! Pre nego šro uronite u svoju novu temu posetite <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Divi Documentation</a> stranicu za pristup desetinama opširnih uputstava.

en: What are you writing about?
sr: о чему ти пишеш?

en: What language should Divi AI write in? Divi AI can write in over 26 languages!
sr: На ком језику треба да пише Divi АИ? Divi АИ може писати на преко 26 језика!

en: What type of content are you writing? This will help Divi AI tailor the output to your desired format.
sr: Коју врсту садржаја пишете? Ово ће помоћи Divi АИ да прилагоди излаз према вашем жељеном формату.

en: What would you like to create using custom code?
sr: Шта бисте желели да креирате користећи прилагођени код?

en: When Critical CSS is enabled, Divi determines an "above the fold threshold" and defers all styles for elements below the fold. However, this threshold is just a estimate and can vary on different devices. Increasing threshold height will deffer fewer styles, resulting in slightly slower load times but less of a chance for Cumulative Layout Shifts to occur. If you are experiencing CLS issues you can increase the threshold height.
sr: Када је Цритицал CSS омогућен, Divi одређује „граничну вредност изнад прелома“ и одлаже све стилове за елементе испод прелома. Међутим, овај праг је само процена и може да варира на различитим уређајима. Повећање висине прага ће одложити мање стилова, што ће резултирати нешто споријим временом учитавања, али мањом шансом да дође до кумулативних померања распореда. Ако имате проблема са ЦЛС-ом, можете повећати висину прага.

en: When possible, jQuery and jQuery Migrate will be moved to the body to speed up load times. If a third party plugin registers jQuery as a dependency, it will be moved back to the head.
sr: Када је могуће, jQuery и jQuery Migrate ће бити премештени у тело да би се убрзало време учитавања. Ако додатак треће стране региструје jQuery као зависност, биће померен назад у главу.

en: When you define your keywords using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the meta keywords you would like to use, separated by comas.
sr: Kada definišete vaše ključne reči koristeći prilagođena polja, trebalo bi da koristite ovu vrednost za naziv prilagođenog polja.Vrednost vašeg prilagođenog polja bi trebalo da budu meta ključne reči koje biste želeli da koristite, odvojene zarezima.

en: When you define your meta description using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom description you would like to use.
sr: Kada definišete svoj meta opis koristeći prilagođena polja trebalo bi da koristite ovu vrednost za naziv prilagođenog polja. Vrednost vašeg prilagođenog polja bi trebalo da bude opis koji biste želeli da koristite.

en: When you define your title using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom title you would like to use.
sr: Kada definišete naslov koristeći prilagođena polja trebalo bi da koristite ovu vrednost za naziv prilagođenog polja.Vrednost vašeg prilagođenog polja bi trebalo da bude prilagođeni naslov koji biste želeli da koristite.

en: When you save layouts to Divi Cloud, they become available on every website you build.
sr: Када сачувате распореде у Divi Cloud, они постају доступни на свакој веб локацији коју направите.

en: When you sync %s to Divi Cloud, they become available on every website you build.
sr: Када синхронизујете %s са Divi Cloud, они постају доступни на свакој веб локацији коју направите.

en: Widget Bullet Color
sr: Boja Dot vidžeta

en: Widget Header Color
sr: Boja zaglavlja vidžeta

en: Widget Link Color
sr: Boja linka vidžeta

en: Widget Text Color
sr: Boja teksta vidžeta

en: Widgets
sr: Vidžeti

en: Width
sr: Ширина

[ctx: WooCommerce items number]
en: %1$s Item | %1$s Items
sr[0]: %1$s Stavka
sr[1]: %1$s Stavke
sr[2]: %1$s Stavke

en: WordPress loads it's own WordPress emojis. Modern browsers support native emojis, making WordPress's emojis unnecessary in most cases. Removing WordPress emojis removes unneeded assets and improves performance.
sr: WordPress учитава сопствене WordPress емоџије. Модерни претраживачи подржавају изворне емоџије, чинећи WordPress-ове емоџије у већини случајева непотребним. Уклањање WordPress емоџија уклања непотребну имовину и побољшава перформансе.

en: Words
sr: Речи

en: Write %s With AI
sr: Напишите %s са АИ

en: X
sr: Икс

en: X Profile Url
sr: Кс Профиле URL

en: Yes
sr: Da

en: Yoga Studio
sr: Јога Студио

en: Yoga Studio About Page
sr: Иога Студио О страници

en: Yoga Studio Blog Page
sr: Страница блога Јога Студио

en: Yoga Studio Classes Page
sr: Страница за часове студија јоге

en: Yoga Studio Contact Page
sr: Контакт страница Иога Студио

en: Yoga Studio Home Page
sr: Почетна страница студија јоге

en: Yoga Studio Landing Page
sr: Одредишна страница студија јоге

en: Yoga Studio Team Page
sr: Страница тима Јога студија

en: You can continue to alter and improve the content that was generated by giving AI further instructions.
sr: Можете наставити да мењате и побољшавате садржај који је генерисан давањем даљих инструкција АИ.

en: You can disable this option if you want to remove the comments and comment form from single post pages.
sr: Možete deaktivirati ovu opciju ako želite da iz objava uklonite komentare i polje za komentar.

en: You can find your API Key <a href="%s" target="_blank">here</a>.
sr: Свој АПИ кључ можете пронаћи <a href="%s" target="_blank">овде</a>.

en: You can try out Divi AI 100 times
sr: Divi АИ можете испробати 100 пута

en: You don't have pages
sr: Nemate nijednu stranicu

en: You have hit your 500MB Limit. To continue to save items to your Divi Cloud, you must delete some of your existing items to free up space or upgrade your Divi Cloud storage.
sr: Досегли сте ограничење од 500 МБ. Да бисте наставили да чувате ставке у вашем Divi Cloud-у, морате да избришете неке од постојећих ставки да бисте ослободили простор или надоградили Divi Cloud складиште.

en: You have to update Divi in order to use AI.
sr: Морате да ажурирате Divi да бисте користили АИ.

en: Your %1$s subscription has expired. In order to download Premade Layouts from the %2$s Library you must <a href="%3$s" target="_blank">renew your subscription</a>.
sr: Ваша претплата на %1$s је истекла. Да бисте преузели унапред припремљене распореде из библиотеке %2$s, морате да <a href="%3$s" target="_blank">обновите своју претплату</a>.

en: Your Divi AI usage limit has been exceeded. Upgrade Divi AI membership to use Divi AI without any limits!
sr: Ваше ограничење употребе Divi АИ је премашено. Надоградите чланство Divi АИ да бисте користили Divi АИ без икаквих ограничења!

en: Your Divi Cloud Session Has Ended
sr: Ваша Divi Cloud сесија је завршена

en: Your Divi Cloud membership has expired
sr: Ваше чланство у Divi Cloud у је истекло

en: Your Divi Cloud membership has expired. To access items stored on your cloud, please <a href="%s" target="_blank">renew your Divi Cloud membership</a>.
sr: Ваше чланство у Divi Cloud у је истекло. Да бисте приступили ставкама ускладиштеним у вашем облаку, <a href="%s" target="_blank">обновите чланство у Divi Cloud</a>-у.

en: Your Divi Cloud session has ended. Please try logging in again. If you continue to experience authorization failures, try closing Library modal and opening it again so that your authorization token can be regenerated.
sr: Ваша Divi Cloud сесија је завршена. Покушајте поново да се пријавите. Ако и даље будете имали грешке при ауторизацији, покушајте да затворите модалну библиотеку и поново је отворите да би се ваш токен ауторизације могао поново генерисати.

en: Your Existing Pages
sr: Ваше постојеће странице

en: Your Saved Layouts
sr: Ваши сачувани распореди

en: Your free Divi AI usage limit has been exceeded. Purchase a Divi AI membership to use Divi AI without any limits!
sr: Ваше бесплатно ограничење коришћења Divi АИ је премашено. Купите Divi АИ чланство да бисте користили Divi АИ без икаквих ограничења!

[ctx: clear static resources]
en: Clear
sr: Јасно

en: comments
sr: Komentari

[ctx: documentation links]
en: Support
sr: Подршка

en: for free. Upgrade to enjoy
sr: бесплатно. Надоградите да бисте уживали

[ctx: general options]
en: General
sr: Генерал

en: hide error message
sr: сакрити поруку о грешци

[ctx: integrate third-party code]
en: Integration
sr: Интеграција

[ctx: navigation menu]
en: Navigation
sr: Навигација

[ctx: page/post]
en: Layout
sr: Лаиоут

[ctx: search engine optimization]
en: SEO
sr: СЕО

en: settings reset.
sr: podešavanja su ponovo postavljena.

en: settings saved.
sr: podešavanja su sačuvana.

en: show error message
sr: прикажи поруку о грешци

[ctx: site ads placement areas]
en: Ads
sr: Огласи

[ctx: site color scheme]
en: Colorization
sr: Цолоризатион

[ctx: theme updates]
en: Updates
sr: Упдатес

en: unlimited usage.
sr: неограничено коришћење.

en: you don't have sufficient permissions to access this page
sr: nemate dovoljno dozvola za pristup ovoj stranici
